Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 120L vélemények?

Skoda 120L vélemények?

Figyelt kérdés
Igen tudom,tudom... Ezer éves keleti technika,szétrohadva szinte mind stb,stb. Szükségem van azonban egy olcsón szervizelhető és fenntartható,faék egyszerűségű gépre. A megvételre sem tudnék sokat áldozni,100-150 ezer a keret (+átíratás+első szerviz). Tudom,hogy vannak ennyiért más járgányok is,de mivel járok jobban egy ugyanúgy szarrá rohadt golf2-vel vagy egy suzukival amitől a hátamon is feláll a szőr. A Skodát legalább ismerem (szerelés tekintetében) és gyermekkori kedvencem,egy régi álom valósulna meg vele. Megvan benne a retró érzés és szinte bármilyen alkatrészt megkapni pár ezresből. Javarészt városban használnám,pár kilométerekre,esetleg néha csúszna be egy 100-200 km-es út. Nagyon elvetemült vagyok,hogy ilyesmire vágyom vagy van azért aki átérzi a dolgot? :-)

2015. ápr. 9. 12:28
 1/7 tupaccc válasza:
Nekem is volt, és nem tudok rá rosszat mondani. Még 31évesen is hülye vagyok a kocsikhoz, de amikor még 120asom volt, szinte minden problémámat magam meg tudtam oldani. Legszebb élményem az volt, amikor pedálnál elszakadt a gázzsinór 20kilometerre a lakhelyemtől. Eléggé megijedtem, hogy mi lesz, de csak egy telefon kellett ismerősnek. Csak annyit kellett tennem, hogy a zsinórt hátulról ablakon keresztül behúztam, és kezzél gázoltam :-)
2015. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :-) A gázbovden szakadás igen gyakori jelenség náluk,szokták mondani,hogy jó ha van a kocsiban mindig egy tartalék eltarolva.
2015. ápr. 9. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha ez minden vágyad, akkor hajrá!

Én ilyen feltételekkel inkább egy Ladát vennék. De kinek mi szimpatikusabb a kortársak közül...

2015. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem minden álmom de csórósag van,járgány viszont kell. Nekem jobban bejön a Skodri hátsó kerék-farmotor párosítása. Volt régen egy Opel Omegám és nagyon nem nevetgéltem amikor reggel nem tudtam elindulni melóba mert csak pörögtek a hátsó kerekek a tükörjégen.
2015. ápr. 9. 15:43
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Te tudod de akkor már inkább megcéloznék egy Swiftet. Már ahhoz is ott tart az alkatrészár. Vagy egy F Astra stb. ami autóból van.
2015. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
F astra még talán szóba jöhetne,bár az már zsebbenyúlósabb kicsivel. A Swift minden csak nem autó,a Skoda sokkal inkább autóbb nála
2015. ápr. 10. 05:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül a Skoda szereteteddel. Anno S-100-al vizsgáztam, volt 105, 120, ültem 130-as rallye változatában. A legöregebb egy kétajtós 1964-es Octavia, a legifjabb, egy 1996-os Felicia volt. Egyszerű de szerethető autóknak tartom. Nem is túl szépek, nem is túl erősek, amolyan munkába járó "jobbmintavillamos" szerkezetek. A haveromat -akinek egy öreg Opelja volt- azzal mérgeltem, hogy én minden második utcasarkon kapok alkatrészt a Skodához, miközben ő bejárta a fél országot. Ha nem kezdett volna avulni a Felicia karosszériája, talán még most is itt állna a ház előtt. Azzal pedig ne foglalkozz, hogy esetleg elvetemültnek tartanak. Ha Te jól érzed magad benne, kit érdekel....... :)
2015. ápr. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!