Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vásároltam egy 1992-es...

Multimix12 kérdése:

Most vásároltam egy 1992-es 1.3 mazda familiát kocsi szépen jár. Viszont van mikor reggelente csak gázpedál benyomásával indul egy kis ideig nyomom aztán beáll az alapjárat viszont meleg motornál pöcre indul mi lehet a probléma? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
szokásos dolgok nem régen lettek cserélve , olaj szép szine van ,motornak jó hangja van stb

2015. ápr. 10. 10:19
 1/4 joco5582 ***** válasza:

Nem normális. Gázpedál nélkül is kellene indulnia. Van szervíz manual ehhez az autóhoz otthon, de szinte biztos, hogy otthon házi körülmények között lehetetlen diagnosztizálni a problémát.

Az enyém már hengerenkénti injektoros, katalizátoros stb. Nem sokban különbözik egy "modern" autótól komplexitásban.


Esetleg meg lehetne nézni, hogy nincs-e kirepedezve a légszűrő ház gumiharangja, illetve megnézni, hogy a folytószelepnél nem szív-e falsot a motor valahol. Még a lambda szonda cserét is érdemes lenne kipróbálni.

Minden máshoz műszer és szakértelem kell.

2015. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
esetleg nem lehet hogy a benzin adagolásával van a probléma vagy a rendszerből elmegy az üzemanyag ilyesmit is olvatam a neten
2015. ápr. 12. 12:28
 3/4 joco5582 ***** válasza:

#1: Nehéz tippelni, műszerezettség nélkül csereberélni is lutri. Este lefényképezem a szerelői utasításokat a könyvből, abból hátha okosabb lesz.

Lassan tíz éve van az autó nálam de a motorhoz csak finomhangolás erejéig kellett hozzá nyúlni (lekopogom) :). Éppen ezért egyszer elvittem egy jó nevű műhelybe. Felmérték a motor állapotát, átmosták az injektorokat, felprogramozták az alapjáratot. Egy két csappantyút kitisztítottak. Megérte. Tudom miben ülök kevesebbet fogyaszt a kocsi. Nekem 40ezret megért.


Tudom, hogy mára néhányszázezer forintos autó lett. Nem is szivesen gurul műhelybe vele, de megéri. Mert ahogy mondtam bonyolultak és műszerek kellenek hozzá

2015. ápr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm tényleg jó kis kocsik ezek nagyon szeretem én is !
2015. ápr. 12. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!