Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A magasság számít a motorozásnál?

A magasság számít a motorozásnál?

Figyelt kérdés
Mivel még sosem ültem nagy motoron, teljesen laikusként kérdezem, hogy pl. egy 850 mm-es ülésmagasságú gépnél, mennyire fontos az, hogy leérjen mindkét lábam? Mivel elég alacsony vagyok (171 cm magasság, 81 cm belső lábhossz), joggal vetődik fel bennem a kérdés, hogy ha valamikor motorozásra adnám a fejemet, akkor egy nagyobb gép (Yamaha R1, CBR1000RR) szóba jöhetne-e vagy maradnának nekem a robogók, meg a szúnyoghangú motorok?:D

2015. ápr. 12. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ér le mind a kettő lábad, egy 3-400 kilós gépet nem fogsz tudni megtartani. De a legtöbb motoron lehet állítani a magasságot. Max a legalacsonyabbbra veszed.
2015. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sportmotorok nem olyan magasak, azokról le fog érni a lábad. A túraenduroról nekem se ér le a talpam, de azért mindkét lábam leér valamennyire. Nem a legjobb érzés, de ha ügyelsz arra hogy ne állj meg "púpos" talajon akkor nincs vele gond. Gyorsaságin egyébként se létszükséglet hogy letedd a talpad mert terepre úgyse mész vele.
2015. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lupara ***** válasza:
Kényelmi és biztonsági szempontból az a jó,ha mindkét lábad leér,lehetőleg teletalpal.Kétoldalt lábújhegyre,vagy állandóan egyoldalra támasztani,lerontja motorozási élményed.171cm-el nem vagy kirivóan alacsony,nem kell lemondanod a nagyobb gépekről.Nagysúlyú 850mm-es ülésmagasságú motort azért nem ajánlanék.Chopperek 720mm ülésmagasságúak,vess rájuk egy pillantást.Szóba jöhető motorok mindegyikére ülj rá,és amelyiken biztosan ülsz,meg egyébként is megfelel,azt válaszd.
2015. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam szalonban, ahol megvettem az ER6n-em, de felültem pl z800-ra, r1-re és hasonlókra. kb 175-180 cm vagyok, de simán leért mind2 lábam.
2015. ápr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

1# azért egy motor nem igazán 3-400 kg, egy 1000-es supersport kb 170-250 között van

2015. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!