Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak ez megfelelő...

Első autónak ez megfelelő lenne? Mi a véleményetek erről az autóról?

Figyelt kérdés
[link]

2015. ápr. 15. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Első autónak egy 2.5 V6 TDI? Végül is azt csinálsz amit akarsz. De ha a jogsidon még a tinta sem száradt meg vagy csak 20 éves vagy kb. akkor csak óvatosan. Ez nem olyan lesz mint amin tanultál vezetni! (Tapasztalat)
2015. ápr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Első autónak automata váltó?

Oké, oké, értem én, hogy tetszik az valakinek, de azért szerintem elsőnek egy manuális váltós kéne.

Persze, ez csak az én gondolatom.

2015. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem semmi baj az autó felszereltségével és erejével. Trabanttal is lehet hülyének lenni és 500 lóerős autóval is lehet normálisan közlekedni. Nekem az első autóm egy 200 lóerős kisteherautó volt :)

Viszont... ez az autó prémium kategória, használtan ilyet akkor vegyél, ha az árának megfelelő összeg marad még a zsebedben a javításokra. Ha belefutsz valami nagyobb hibába, akkor milliós számlát is lehet csinálni egy ilyen autóval.

2015. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
2.5 V6 TDI, Tiptronic, Quattro ezek a betegágy szinonimái. Megbízhatatlanabb autót nem is választhattál volna. Soha nem kéne..
2015. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szép autó, és nem betegágy az, ne félj.
2015. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én kicsit soknak tartom ezt, mármint hogy kicsit erős a motor, de te tudod. De arra ügyelj, hogyha erre van pénz, akkor legyen egy javításra is. Teszem azt, hogy cserélni kell benne olajszűrőt+levegőszűrőt, és még vagy 2 fékbetétet, ami kerül mondjuk 200.000 ft-ba (most csak mondtam valamit) akkor ne fájjon kifizetni, vagy ne az legyen hogy megoldjuk okosba. Ugyanígy a váltónál is lehetnek gondok, és az sem olcsó dolog. Ha van pénzed fenntartani és javíttatni ha bármi van akkor vedd meg.
2015. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez törött volt (4. és utolsó előtti kép)

A 2.5 TDI-k között vannak nagyon rosszak. 1.9-2.0 vagy 3.0. Kell egyáltalán neked ekkora kocsi? Vagy anyuék finanszírozzák?

2015. ápr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4. képen látszik, hogy lóg a lökös. 1,5 millióért ne vegyél törött autót.
2015. ápr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kell, nekem ez se nagy, 1.9 nekem kicsi, váltani nem akarok egy dízelbe, mert fárasztó, benzines nekem sokat eszik.

De lóghat a lökös attól is, hogy rosszul tették vissza javítás után, mert 2.5-be vezérléscserekor le kell bontani az elejét, de rétegvastagság mérővel könnyebben kideríthető, engem nem zavar, koccanás is lehetett, futómű bekötési pontokat kell nézni. De ez nem az én dolgom, viszek szerelőt majd, ő sara ezeket ellenőrizni.

Egy a4 kb akkora mint egy 4-es Golf belül, csak igényesebb.


Köszönöm a tanácsokat, észrevételeket mindenkinek!

2015. ápr. 16. 16:38
 10/18 A kérdező kommentje:

6.

Jókat mondtál, de kézi váltó se örök élet ezeknél, kuplung ha normálisat megveszed bele 300 ezer, egy tiptronic felújítás is megvan ennyiből, és elmegy még 200-at ha 60 ezrenként lecseréled az olajat.

Vezérléscsere az ami drága 150 ezer forint, aztán ott az adagoló, vezérműtengely ki tudja mennyire kopott, porlasztócsúcsok, stb, de ha szép hangja, van, nem füstöl, általában nem fog minden elromlani benne, ez egyszerűen hangzik, de ha valami szar annak van előjele ( ha nagy a gond).


De meghallgattam minden tanácsot, mérlegelek.

2015. ápr. 16. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!