Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzines autók biztonságosab...

A benzines autók biztonságosabbak, mint a gázüzeműek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy a gázüzeműek karambolnál könnyen felrobbannak?

2015. ápr. 18. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2015. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a filmekben :D
2015. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 royalty válasza:
6%
Szerintem valamennyivel biztonságosabb a benzines,Vagyis az én véleményem szerint,Hogy miért? Mert azért elég kellemetlen abban a tudatban lenni hogy egy gázpalack van a csomagtartóban, Mikor nagy forgalom van és egy szép nagy kamion megy a hátadba nem de ? Meg akkor márt tegyél a csomagtérbe egy gáztűzhelyet is,:D És akkor lesz a legjobb.
2015. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A gáztartály nagyon masszív szerkezet, a kocsi hamarabb törik ropira, minthogy az behorpadjon. Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy egy csattnál az üzemanyagtartály törik, kifolyik az üzemanyag és benn égsz a kocsiban, minthogy a gázos autó felrobbanjon.
2015. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 royalty válasza:

Nem tudom hogy milyen anyagból készül a gáz palack,Nem csak tán adamantium? Még hogy biztonságosabb figyeld


Felrobbant egy gázüzemű személyautó péntek délelőtt Orfűn.


Az eset a Béke utcában történt - közölte a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság. A jármű benzin-gázüzemű volt, ezért a segélyhívást fogadó ügyeletes arra kérte a bejelentőt, hogy menjen minél távolabb az autótól. Az elővigyázatosság nem volt alaptalan: a pécsi tűzoltók kiérkezése előtt a csomagtartóban lévő gáztartály felrobbant. A robbanásban és a tűzben szerencsére senki nem sérült meg, a teljes terjedelmében lángoló autót a tűzoltók egy vízsugárral oltották el.

2015. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A gáztartály nem kispályás, jóval erősebb, mint a benzintartály. Ha hő hatására tágul a gáz, azt igen sokáig elviseli, utána a multiszelep lefúvatja a felesleget. A benn található tömény gáz meg nem tud robbanni, levegő nélkül ugyanis nem megy az égés. Akkor van gond, ha szivárog, de a robbanásveszély akkor is kb. ugyanolyan, mint a benzin gőzénél. Persze mindez csak jól működő, megfelelően beállított gázrendszerekre igaz, a szomszéd Jaóskabá által összehenkölt PB-palackos, szigszalaggal tákolt rendszereknél gyakorlatilag bármi megtörténhet.

Egyébként pedig az autó robbanásától nem kell különösebben félni, elég ritka jelenség. Ütközésnél nem sűrűn fordul elő, hogy robbanna a jármű, mivel a világ nem olyan, amilyennek a "fásztenfjúriüszbe" meg a "kobratizenegybe" látod.

2015. ápr. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nem tudom hogy milyen anyagból készül a gáz palack,Nem csak tán adamantium? "


Nem, de tuti van egy néhány mm-es acélből a tartálypalást, az meg jóval vastagabb, mint a karosszéria anyaga, ami szerintem nincs 1,5-es lemezből.

A válasz másik felével meg már megelőztek. A robbanáshoz szükséges egy megfelelő határok közötti gáz+levegő koncentráció ( minden ilyen gázkeveréknek van robbanási alsó és felső határértéke) A zárt térben lévő gáz nem tud felrobbanni, mivel val határérték feletti a koncentrációja. A tartály felhasadásához szükséges gáznyomás sem piskóta, ahhoz égnie kell egy darabig az autónak, hogy létrejöjjön.

Olyna gyakran van, hogy tömítetlenség, szivárgás miatt megtelik pl a csomagtartó gázzal és az berobban, de olyan, hogy maga a tartály robbanjon fel, az nagyon nagyon ritka. Bár forrást nem linkeltél, de tuti hogy az általad linkelt esetben sem a tartály szólta el magát.

2015. ápr. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 royalty válasza:
Igen próbáltam ezt kifejezni csak közben kicsit össze voltam zavarodva, Persze hogy a tartály nemfog fel robbanni,de egy rossz tömítés vagy egy rossz cső és már durrrrr,Ha éppen valaki dohányzik az autóban vagy valami ilyesmi, Még most is az a véleményem hogy a benzines autóknak nincs párja.milyen idiótán néz ki már egy nagy tartály az autó csomagterében, egy nagy bevásárlásnál pakolhatsz az ülésre, Mert egy Gázpalack van a csomagtérbe XD, Én inkább vennék gőz meghajtású autót mint Gázüzeműt, De ez az én véleményem kinek milyen az ízlése és tapasztalata vélük.
2015. ápr. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden autó biztonságos, igen komoly vizsgálatok előzik meg a forgalomba-helyezés előtt.

a vasúti kereszteződésben a bécsi gyorsot nem kalkulálták bele. az akár jobb márkát is autót porrá zúz.


egyébként tökmindegy milyen autód van.

2015. ápr. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a benzin párolog az is robbanhat! Akkor már a diesel autó a legbiztonságosabb. Azt még gyufával is nehéz meggyújtani.
2015. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!