Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért 60-40 százalékra vannak...

Miért 60-40 százalékra vannak elosztva az összkerékhajtású autók? Legalábbis én még csak ilyenről hallottam.

Figyelt kérdés

Illetve miért olyan megbízhatatlanok?


Itt meg sem mozdul, pedig négy kerék meghajtású.


https://www.youtube.com/watch?v=jkiv-bWbLIo


Itt pedig látszik, hogy nem forog egyszerre elől-hátul, Az Audi még meg is bukik.


https://www.youtube.com/watch?v=U-FoUTPja4Y


Itt is ha jól működne az összkerékhajtás, simán fel kéne mennie.


https://www.youtube.com/watch?v=HvqQuC_8VrM


Itt is tök megbízhatatlan.


https://www.youtube.com/watch?v=ILJh3IPgXN4


Ez miért van?



2015. ápr. 19. 06:47
 1/8 kisvuk29 ***** válasza:

Ha megnézed ez csak városi dísz suvok

"okos" meg "intelligens" összkerekük van ami eldönti mikor hova kell az erő és valamiért ki tudja miért (azért elrontották a programukat) előre irányítják az erőt minden áron

A hondánál is ez volt a többi meg próbálkozott

A terepjárók amik igazi összkereket kapnak azok folyton hajtják minden mert az a dolga

Mivel tanyán lakunk van itt Lada Niva meg LR Defender is ezek ugyan állandó összkerekesek

De hajtják is mind

De a Toyota Hilux is egy kapcsolás és megy elöl hátul

A samurai még nem volt beindítva :D

Tehát ezek annyira modernek és annyira jók hogy már nem jók

Hajtásláncnak se nevezném mivel nem is hajt de média eladja őket terepjáró néven sokan meg meg is veszik és szerencsére városból nem viszik ki :D

2015. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kisvuk29 ***** válasza:

Annyit még hozzá tennék hogy az utolsó videó a legjobb

Intelligens AWD

Amikor nagy gázt adnak és akkor se jut sehova na akkor ad valamennyi erőt a másik keréknek

Nem hajtás hanem nyomaték függő és ez teszi szánalmassá őket

Remélem így teljes a válasz :D

2015. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm. De ahogy látod az utolsó videóban még így is meg kell tolni a Mercedes-t, mert még így sem ad annyi erőt a baromi intelligens megoldás.


Minek szórakoznak ezekkel az intelligens cuccokkal? Miért nem lehet állandó összkerekes, azt kész?

2015. ápr. 19. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert az átlag vevőnek nincs szüksége összkerékhajtásra, viszont kell neki a sok hárombetűs rövidítés, meg intelligensség, meg egyéb marketing-maszlag.


A rendes terepjárót, ami tényleg minden kereket hajt, pedig megveszik azon kevesek, akiknek erre szükségük van.

2015. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy, ezek az autók nem arra vanna kitalálva hogy a mezőn csapass vele, hanem aszfaltra vannak tervezve, de ott nagyon jók, főleg a kanyarstabilitás és a gyorsitás fő szempont. Ha akarnának, olyat csinálnának hogy a Himalájára is felmenne.
2015. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem az Alfa 159 összkerekes, ilyen padokon még nem teszteltem, de hegyekben, kanyarokban, szerpentines úton igen, és ott kegyetlen jó az összkerék. Nem akarok hülyeséget mondani de ahogy én tudom, a 159 alapból 60%-ot hátulra ad és 40%-ot előre, aztán ez elmegy 80%-20% arányban is a hátsó kerekekre meg fordítva is ha úgy kivánja a rendszer. Ezek a kocsik, mint ahogy a sajátom is, nem terepre vannak gyártva, hanem műútra, tehát nem kell azt várni tőle mint egy igazi terepjárótól, viszont a műúton az az összkerék amit tudnak bőven elég és élvezetes, főleg hegyekben vagy szerpentines útakon.
2015. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen ám, azonban az Alfa 159-ről mindenki tudja, hogy egy sportos személyautó, a CL-V, X3, Q5 és társaik viszont sokak agyában terepjáróként vannak eltárolva - és ezért az átlag suttyó, aki csak divatból venne ilyen autót, el is várja, hogy terepjáróként viselkedjenek.
2015. jún. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jah hát igen, tisztában kell lenni vele hogy mit veszünk és az mire való, aki nem divatból veszi, az tisztában is van vele, ellenben a másik fele aki a pénisznövelés miatt akar városi terepjárót már korántsem biztos hogy tudja hogy mire is való.
2015. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!