Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel lenne jobb a gyorsul...

Mennyivel lenne jobb a gyorsulás és a végsebessége a simsonnak 60/2?

Figyelt kérdés
mot full gyári gépem va csak gyenge a kompresszió és vettem egy 41.50 átmérőjű dugót és ha felfuratnám a hengert jobban menne?és mi a ettő között a különbség 60/4 vs 60/2
2015. ápr. 20. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:

+2 felömlő a különbség, de attól hogy felfúratod, semmivel sem fog jobban menni, nem fog többet pörögni a 20%-os hengerűrtartalom növekedéstől, ergo gyorsabban sem megy


amúgy te kérdezed ezt meg minden nap?

2015. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ez az első simsonos kérdésem úgy hogy nem,mellesleg nem hiszem hogy nem lenne sebesség növekedés mivel ez alapból 60ccm lenne nem 50ccm
2015. ápr. 20. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Neked ez az első ilyen kérdésed,csak az a baj,hogy már előtted 2000-en megkérdezték ugyanezt!szóval ha esetleg használnád az oldal keresőjét.......

Amúgy meg miért menne jobban pusztán attól hogy 50 helyett 60 köbcentis lett?Ettől csak szarabbul fog menni,ha nem állítod utána a karbit meg stb......

2015. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jobban fog gyorsulni a jobb kompresszió miatt de a +10 köbcenti nem sok különbség. A végsebesség növeléséhez a lánckerék áttételén kell módosítani.
2015. ápr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolsó,te annyira el vagy tévedve,hogy jobb lett volna ha hozzá se szólsz a kérdéshez!!!!!
2015. ápr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Engem erdekel a hozza fuzni valoja es amugy mit ertesz azon hogy az atetelen kell alakitani nagyobb fogaskerek es tenyleg megkerdezem mekkora a gyari elso fogas kerek
2015. ápr. 21. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

15-ös az első fogaskerék gyárilag, de ezzel nem is érdemes variálni, nem fog tudni kiforgatni egy 16-ost egy gyári henger

mivel a motornak fixek az áttételei, így úgy megy gyorsabban, minél többet pörög, de attól hogy levetetsz a henger falából 2 millimétert gondolhatod, hogy semmivel sem fog többet pörögni.

egy ideális esetben frissen felújított blokkra lehet faragtatni egy 4 felömlős hengert, ha jó a gyújtásod (lehetőleg nem megszakítós) és ahhoz meg terveztetni egy kipuffot.

de azt ajánlom hogy ha nem igazán értesz hozzá, akkor először az alapokban merülj el, mint pl 2t motorok működése meg satöbbi

2015. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oke megertem de igy is ugy is megfurom mert gyenge a kompresszio es ezert kerdeztem erdemes e 4 felomlosre nem mqgyok az elvarasaim csak hogy a 70 annyira eltudjam erni hogy ne szakadjon le a kezem es amugy mi van ha kisebb fogaskereket rakok fel ra
2015. ápr. 21. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:
ha kisebbet raksz fel előre, akkor jobban fog gyorsulni, rövidebbek lesznek a sebességek, és nem fog annyit menni
2015. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azt amúgy szabad megkérdeznem,hogy honnan tudod,hogy kevés a kompresszió!????megmérted,vagy csak te úgy érzed/gondolod?meg mégha tényleg gyenge is minek kell rögtön felfúrni!miért nem veszel rá egy gyűrűsort azt jó napot!??mert ha a hengernek nincs válla,én biztos meg nem furatnám .....
2015. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!