Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S. O. S Rover 414 hengerfej...

Joel2 kérdése:

S. O. S Rover 414 hengerfej tömités csere, újra?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit remélem tud nekem valaki segiteni, van egy 97-es rover 414-es autom a 16 szelepes k sorozatu motorral. Pár hónapja cseréltem hengerfej tömitést mert összefolyt az olajba a viz. Gondoltam ezzel megoldottam a problámát, de tévedtem, folyamatosan azóta is eszi a vizet és rögtön bele is kerül az olajba ha 2-2500-as fordulat felé viszem. Az olajat nem eszi. A tümités cserélyénél nem lett felszabályozva a hengerfej csak alaposan meg tisztitottam, gyári adatok szerint 20 Nm-es nyomatékkal huztam meg az uj csavarokat a megadott sorendben persze...mi lehet a gond, vetemedett a hengerfej és nem zár normálisan az ujtömitéssel sem ? Ujra szedjem szét és géppel szabályoztassam fel ? Kérem irjon ha tud segitsen nekem valaki. Előre is köszönöm szépen.

2015. ápr. 21. 09:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan ez volt a gond, a motor és évjárat is stimmel. Mi sikoltattuk is a hengerfejet és azóta újra tökéletes.


Kikerestem még a komplett meghúzási adatokat a Rover szervizkönyvéből, a 20NM-es meghúzással még nem vagy teljesen kész. Két lépésben és a megfelelő sorrendben rá kell még húzni fél-fél fordulatot.


Cylinder head bolts:

1st stage 20Nm

2nd stage Tighten through 180°

3rd stage Tighten through (a further) 180°

2015. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a segitséget, igen a 180 fokos meghuzás az kimardt, nincs más hátra ujra leveszem, és elviszem felszabályozásra, van egy másik roverünk is de az az már közel egy éve döntött ugy hogy a 4-ik hengert folyamatosan beköpi olajjal, és természetesen eszi a vizet is nagyon. és persze az a henger nem is megy. Gondoltam rá hogy arrol veszem le a hengerfejet mert csak 110 ezer vanbenne ebben pedig 270 ezer....Az 1.6-os de ahogy néztem mindenben egyforma a hengerfej, pontosan ugyan az.
2015. ápr. 21. 10:55
 3/27 anonim ***** válasza:
Szerintem síkoltasd le a gyárit, rakd vissza az előírás szerint és annak jónak kell lennie. 270 ezer km az semmi, mert a motor többi része egyébként nagyon tartós.
2015. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, cseréltem legutoljára a csavarokat is, most is cseréljem, vagy az még jó? De azért a pontosság kedvéért, tehát 20 Nm-rel meghúzom a csavarokat a gyári sorendben először, majd ujra abban a sorrendben két lépésben fél fél fordulattal utána huzok....igy helyes ? Illetve csak az alját csizsoltassam fel vagy mindent nézessek át rajta, árban nagyon nagy különbség van :)
2015. ápr. 21. 11:07
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell azt síkoltatni. Ha csak annyi volt a hiba, hogy nem húztad le rendesen, dobj egy új tömítést rá és az előírás szerint húzd le. A másik motornál, ha már olajjal köpi a gyertyát, inkább gyűrűtörésre lehet gyanakodni.
2015. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Tehát, első lépésben a megfelelő sorrendben lehúzod 20Nm-rel, következő lépésben lehúzod fél fordulattal és a harmadik lépésben ismét fél fordulattal. Természetesen a sorrendet pontosan betartva. Nem árt ilyenkor egy fokmérő.
2015. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Egy ilyen:


[link]

2015. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen én is igy gondolom, hogy gyürütörés lehet a hiba plussz tömités....azért pihen szegény, pedig jobban felszerelt és nagyon szép kivül belül, de lassan annak is neki kell állnom mert igy nem sok hasznát veszem, viszont furatni nagyon nem szeretném, de nem néztem még bele, hogy áll a blok, az egy kicsit nagyobb meló lesz. Remélem elég lessz neki egy gyürüsor is és nem kente fel a hengerre, beindúl és különösebben rossz hangja nincs azt leszámitva hogy csak 3 henger megy.... :)
2015. ápr. 21. 11:18
 9/27 anonim ***** válasza:
Vagy le se veszed a hengerfejet, ráhúzod a 2*180 fokot aztán megnézed eszi-e továbbra is.
2015. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ezt is megprobálom először, nagyon laikus vagyok sajnos szögmérőt még nem használtam, de akkor mostmár értem a sorrend nem eggyezik meg a lehuzási első sorrendel, amit nem értek, hogyan és hova kell rögziteni a szögmérőt és mihez képest kell 0 fokba beállitani és a következő csavart meghuzni 180 fokban meghuzni?
2015. ápr. 21. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!