Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-est túrázni, de milyet?

50-est túrázni, de milyet?

Figyelt kérdés
motort keresek 50cm3-ig mindenfélét néztem, 2t, 4t, robogó, váltós.... Haverjaimnak mind 125ös motorjaik vannak, velük járnék túrázni néha. Nyílván nem az lesz a célom hogy 50essel kedvemre előzgethessem őket, de szeretnék én is odaérni napnyugta előtt ahhova éppen elindultunk reggel. A kínálat és előző Piaggiom tapasztalatai után két alternatívára szűkítettem a kínálatot. Gyorsan vagy olcsón. 2t motor vagy 4t robogó. Gyorsakból nincs nagy választék: Aprilia RS 50 vagy Tuono 50. Olcsóból már annál inkább: Kymco Agility 50 4t, Piaggio Zip 50 4t, Honda Dio 4t, Suzuki Address 4t, Suzuki Lets 4t, Honda Today. 200000ftom lenne a jelöltre. Ha esetleg a 4t robogóra esne a választásom, melyiket lenne érdemes hosszú útra választani? Sok dolgon gondolkodtam. Pl a Kymcohoz lehet mindenféle hengerszetteket kapni, így nem lenne akkora szenvedés a túra és sokat se enne, de nem vagyok oda az átalakítgatásért. A Honda Dionak a vízhűtéses változata tökéletes lenne, csak maga a robogó szörnyen pici. Vannak még injektoros, léghűtéses Hondák és Suzukik, ezek mennyire megbízhatóak? A Honda injektora nem zavar annyira de ha jól tudom a Suzukikban ugyanaz a hirhedt morini rendszer van mint a rossznevű Aprilia SR 50 di-tech robogóiban. A léghűtéssel bírnák a hosszú utakat? A Piaggio Zip bírja a hosszú utakat? A Kymco tartós? Volt bárkinek valamelyik ilyen robogója?

2015. ápr. 22. 20:39
 1/7 szerencses85 ***** válasza:
A 4 üteműt túrázásra felejtsd el, a 4T ötveneseknek maximum 60-70 a vége. Számodra egy újabb évjáratú olasz, vízhűtéses robogót ajánlok, esetleg egy ugyan ilyen paraméterekkel rendelkező váltós motort. Azokkal tarható a körülbelül 70-es utazó.
2015. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosan egy olyan robogót adtam el tavaly nyáron amilyet említettél, olasz, vízhűtés, 90 volt a vége GPS szerint. Tetszett a teljesítmény és a 75ös utazó de az nem hogy minden 120km-enként tankolni kell. Legalább 4 litert megevett. Ezért gondoltam hogy most már ideje lesz megtanulni váltani is és akkor ugye RS 50, de a 4t robogóknak tetszik a max 2l fogyasztása és gondoltam ha nem eszi le a gatyámat akkor nem bánom ha 60 az utazó
2015. ápr. 22. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, nekem is egy ötvenes Runnerem van, és imádom ahogy megy, viszont annyit fogyaszt mint egy kisebb autó.. éppen ezért gondolkodom énis egy 4 ütemű motorban, de én csak szaladgálni, boltba, suliba, ilyesmi

Agilityről nagyon jókat lehet olvasni, nem az a kínai vacak, mint a társai

2015. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szerencses85 ***** válasza:
Ha elég az a sebesség, akkor bátran ajánlom őket, nekem egy Zip 4T-t volt szerencsém kipróbálni, nagyon jó kis gép.
2015. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az 50-es 4T szerintem is felejtős.Ha számít a fogyasztás, akkor az RS50 sem lesz a legjobb barátod.Ha van a környéketeken olyan szerelő, aki ért (és felszerelése is van) az injektorosokhoz, akkor én a Runner PureJetet ajánlanám, nekem az 2.5 litert evett.A PureJet nem olyan rossz, mint a Di-Tech, ez már Piaggio blokk, és nem is romlik el olyan hamar, mint ahogy azt állítják.Csak ha elromlik, akkor zsebbenyúlósabb kicsit, de a legnagyobb baj a kontár szerelőkkel van.Amúgy, ha valami nagyon drága dolog romlott el benne, akkor össz-vissz 30-ból át lehet alakítani karbissá, és megy tovább minden probléma nélkül.Ha kiszámolod, 5000km alatt megspórolsz egy injektorossal egy esetleges 30000Ft-os javítást.
2015. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sokat gondolkodtam az injektoroson is régebben, de úgy döntöttem hogy túl rizikós. Viszont most változtak sajnos a dolgok és csak keveset tudom majd használni a leendő motoromat. A Runner nagyon tetszik a stabilitása és a nagy tankja miatt; az injektortól még mindíg félek, de mostmár hogy számít a fogyasztás de oda is kéne érni, ez tűnik a legjobb alternatívának
2015. ápr. 28. 04:40
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem DiTeches Apriliám van, 4 éves elmúlt és semmi baja nincs. Ha nem gyilkolod és nem vagy egy boyracer akkor kiszolgál hiba nélkül.
2015. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!