Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a3 1.9pd tdi vagy Opel...

Audi a3 1.9pd tdi vagy Opel astra h? Érdekelne a megbízhatóság is, első autó lenne! Mivel egy árban vannak így nehéz a döntés!

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 23. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az A3 idősebb lesz ugyanolyan állapotban és árban szerintem. Be már a VW is jobb minőség, mint az opel, akkor az Audi? ugye nem kell ecsetelni. Én Opel után ültem VW-be ég és föld, ezek után a következő Audi lesz
2015. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ennyivel rosszabb lenne az opel mint az audi?
2015. ápr. 23. 14:54
 3/14 A kérdező kommentje:
Eddig szinte csak jókat olvastam a h astrákról. Ezért gondolkodom rajta..
2015. ápr. 23. 14:55
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Az opel középkategória, az Audi lényegesen magasabb szinten van. A konszernből azt mondanám a Seat van a H Astra szintjén
2015. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Koaxk Ábel ***** válasza:

Alapvetően H Astra nem rossz autó, viszont az Audival összevetve, igen nagy a kontraszt.


Nekem volt Audi A3-asom 2.0PDTDI motorral, nagyon össze van rakva az az autó, kényelmes ülések, minőségi beltér.

Bár 1-1 az egyben műszakilag egy Golf V, minőségben mégis felette áll.

2015. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És mondjuk egy Bmw 320cd? vagy 320ci? Vagy ezek tényleg vállalhatatlanul szervizigényesek? És sokkal drágább a fent tartása az előbbi 2 autóhoz képest?
2015. ápr. 23. 15:19
 7/14 Koaxk Ábel ***** válasza:

Melyik 3-as BMW-re gondolsz? E46, E90?


Nekem most egy E90-es 320D-m van arra cseréltem az Audi A3-ast. Bár még nincs sok tapasztalatom vele, mert kb fél éve van meg, de eddig elégedett vagyok vele.

Olajcserén, szűrőn kívül nem kellett rá költenem.


H Astra-ból talán a legfullosabb felszereltségű GTC-je volt az egyik barátomnak, ő szerette, komolyabb gondja amúgy nem volt vele.

2015. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A3-asból attól függ melyik. A mostani nekem is tetszik nagyon. Az a korábbi legömbölyített forma már kevésbé. De ez csak a személyes véleményem.

A PD elemes dízelről se hallottam sok jót, de konkrét tapasztalatom nincs vele.


H Astrám viszont van, 1.7CDTI. Én szeretem nagyon, tetszik és még mindig, nem tudok ráunni. A dízel motor benne erős, nyomatékos. 10 év és 230.000km alatt eddig komolyabb műszaki hibám nem volt vele. Kisebb kontakthibák, kábelmegtörések voltak csak jellemzőek. Amik ugyan bosszantóak tudnak lenni, de nem költséges a javításuk. A közhiedelemmel szemben azonban néhány alkatrész arany áron van az Opelhez, főleg a H Astrához. Van olyan alkatrész, ami a J szériához olcsóbb, ami elég vicces szerintem. Ilyenek a kis műanyag mütyűrök, burkolatok, stb. Még bontóban is horror áron adják őket. Aztán ha valami extrább dolog kell, az is bazi drága. Pl rendezős csomagtér szőnyeg: 50eFt, gépháztető zajszigetelő filc 100eFt, kanyarkövető üres fényszóró búr

2015. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem max 2 millióm ft-om lesz rá, szóval csak az e46 jöhet szóba.
2015. ápr. 23. 17:06
 10/14 anonim ***** válasza:

...szóval búra 180eFt, utastér ventilátor szabályozó ellenállás 40-50eFt.

Nem tudom ezek az Audihoz mennyibe kerülnek, de az Opelhez szerintem drága. A minőséggel szerintem nincs semmi baj. Ha beülsz egy 200.000km-t futott példányba, a beltér teljesen újszerű. Az összeszerelés is jó, nem zörög, nem nyikorog semmi menet közben. Az előző szériás Astrához (G) képest a H elég nagy minőségi javulást hozott.

2015. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!