Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teli tanknal csopog a benzin...

Teli tanknal csopog a benzin ha lejtos uton allok meg?

Figyelt kérdés

Vectra b-m van


Tele tankoltam az autot hogy megnezzem valojaban mennyit fogyaszt.


Mentem vele kb 5km-t es leparkoltam egy meredek uton.


Kb 15percet allt itt a kocsi es egy eleg nagybenzintocsa keletkezett az auto alatt. Kifojt alola.

A csopoges az auto potkereke felol. Mellol alulrol.


Nagyon megilyedtem.


Alrebb mentem vele egy egyenes utszakaszra ott megallt a csopoges ott mar nem csopogott.


Ha kevesebb benne a benzin akkor se csopo . Meg ugy se ha hasonlo meredek uton allok meg.


Mi lehet a hiba?



2015. ápr. 27. 11:35
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Valószínűleg a tank és a betöltőcső csatlakozásnál vagy elrepedt, vagy átrozsdásodott az anyag. Maga a tényleges javítás egyszerű (meg kell hegeszteni), de ahhoz ki kell szerelni a tankot, és feltölteni vízzel (nehogy felrobbanjon hegesztéskor), majd kiszárítani, visszaszerelni. Szóval a járulékos munka sokkal több, mint a javítás.

De ne hagyd így, mert balesetveszélyes (egy eldobott gyufától berobbanhat az autód).

2015. ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi lehet a hiba?, az hogy folyik belőle a benzin... de ezt te magad is írtad. hogy mi a megoldás? alá kell nézni!!!! sztem a benzin cső (ami a tanknyílástól megyen a tartályig) van vagy megrepedve, vagy a tankra rosszul illesztve.
2015. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a tank és a beöntő nyílás között keresd a hibát. Ha meredeken áll, akkor ugye oda feljuthat a benzin/gázolaj.

Ha a tank alján volna baj, ahol a cső már a motorhoz viszi a cuccot, akkor vízszintesen is folyna.

Azonban ez igen balesetveszélyes (pl. garázs + bezingőz + zárt tér = "végső állomás") én inkább keresnék egy szerelőt (szerelő ismerőst) és nem itt érdeklődnék. :)

2015. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megvan a bibi.

A gumicso ami a benzincsovet es a tankot koti ossze.


Ez a cso van elrepedezve.

Kicsit fogyott a benzin es mar nem jut vissza a csobe az uzemanyag

Igy most nem csopog

Nem tankolok jovohetig utcan allok es jovoheten fogad a szerelo .

2015. ápr. 27. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!