Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet gyenge a Simsonom?

Mitől lehet gyenge a Simsonom?

Figyelt kérdés

Már régóta volt egy 1979-es eredeti Simson starom aminek rossz a váltója. mivel nem nagyon értek a szereléshez, inkább gy döntöttem, veszek egy másik blokkot kompletten, és azt teszem bele, nos ezt meg is tettem, vettem egyet amire a srác akitől vettem azt mondta hogy most cserélt ki mindent benne, vagyis teljesen felujította(csapágyak, szimeringek,tömítések, stb...)és hogy jo a kompresszioja. Hazavittem beállítottam a gyújtását (ez még ment, mert már többször láttam hogy csinálják) meg rátettem a régi star karbiját(persze meglett tisztítva). Berugtam első pöccre indult is, szóval jónak tűnt. Aztán mindent rendesen összeraktam rajta, hogy szállításra képes legyen, majd amikor kipróbáltam, nem akart menni.Amikor sebességbe rakom elkezdett dadogni. Kicsit állítottam a kuplungon, és jobb lett, már nem dadog ha sebességbe rakom, viszont ha kiengedem a kuplungot lassan akkor alig akar húzni és ismét dadogni kezd, ha hirtelen engedem ki akkor meg kiugrik alólam a vas.

Mi lehet a probléma????

Levettem a légszűrőt, majd úgy próbáltam, akkor jobb volt, kicsit erősebbnek tűnt. Majd visszaraktam a légszűrőt egy kis szivaccsal azzal megint gyengébb lett. Elkezdtem vékonyítani a szivacsot benne, hát ha nagyon lefojtja, de már oda lyukadtam ki hogy szivacs nélkül a legjobb, a legerősebb. Ha meg menet közben odarakom a kezem egy kicsit a levegő beszívó csonkhoz akkor meg mintha hol erősebb lenne hol gyengébb, ezt sajna menet közben nehéz megállapítani hogy mikor jobb.Szóval egyszerűen nem értem mi lehet a gondja. a motor szépen jár, alapjárat okés, de gyenge.

Mi lehet a gond???

Mivel nem értek annyira hozzá sejtésem sincs. Csak feltételezni tudok, esetleg a levegő vagy benzin csavarral kellene játszani, de azt meg nem tudom melyik melyik.

Vagy lényegében azok a dolgok érdekelnének amik miatt lehet ez hogy gyenge a motor. Egy ilyen lista kellene, hogy végig tudjam ellenőrizni őket. Mint pl: kipufogó tömítés mert azt hallottam hogy ha kifuj a kipufogo attol is lehet gyenge, vagy hengerfej tömités, mert ott is kaphat fals levegőt, ilyenekre gondolok.

Köszi a segítséget



2015. ápr. 28. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem bejáratós még?

A gyújtás tényleg jó?

2015. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
neked kellett volna felújítani így lehet nem is felújított a blokk
2015. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én a helyedbe atomjaira szedném és mindent megcsinálnék rajta minőségi alkatrészekből az én blokkomat 70 ezerből újítottam fel semmin nem sporoltam és láss csodát úgy megy mint a qva annya 90kg alatt húzz a dombon felfelé
2015. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!