Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak úgy eltűnik a klímagáz...

Csak úgy eltűnik a klímagáz és normális az ilyen vagy nem?

Figyelt kérdés
2 hete töltettem fel a kocsiba a klímagáz azóta semmi változás jól hűt működik minden tavaly nyáron is klímáztam de amikor töltettem mondták van benne 10gramm gáz azt persze nem ellenőrízték 10ezerért hogy lyukas-e valahol ezért is kérdem normális hogy majdnem 1 év alatt eltűnt belőle az összes gáz ??
2015. ápr. 29. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
nem normális. Ha tényleg egy év alatt szökött el az egész.
2015. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát gondolom 1 év lehetett mert tavaly nyáron egész nyáron használtam most meg már amikor bekapcsoltam volna nem volt benne vittem is töltetni és akkor mondták 10gramm mondom f...a de ha tavaly nyáron is kihúzta meg 2 hete tart akkor valószínű kibírja ezt a nyarat is nem ?!
2015. ápr. 29. 13:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát régebbi rendszernél, ha nem is normális, de előfordul. Normális szerelőhöz vidd, megfestik a gázt és akkor látszik hol ereszt.
2015. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sűritett levegővel nyomás próba kell. Meg mutatja hol ereszt.
2015. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
99-es audi a3-ról van szó tehát nem mai állítólag valamit mondtak hogy nézték de nem láttak rajta semmit de ha gondolom befesthetik hát mondom azért még + költségért ne tehát olyan létezik hogy nyomáspróbán nem látszott semmi de mégis eltűnt a gáz ? végülis annyiba korrektek voltak hogy azt mondták ha gyengül a hűtés teljesítmény akkor vigyem vissza
2015. ápr. 29. 13:18
 6/10 anonim ***** válasza:

1 év alatt eltűnhet öregebb autónál


télen járattad néha a klímát? a gumi alkatrészek nem kapnak kenést, kiszáradnak és szökni fog a gáz

2015. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a klíma kb annyira volt bekapcsolva télen hogy amikor ablakra nyomtam a fűtést automatán bekapcsolta de rögtön kikapcsoltam szóval nem igazán :)
2015. ápr. 29. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig nem árt havonta megjáratni pár percig a kenés miatt
2015. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezzel sokat szívtam tavaly.

Korábban nem volt, gond vele aztán egyszer csak elment 3-4 hónap alatt a gáz. Volt nyomáspróba, festés, javítás és ráment 100ezer forint mire valaki felvilágosított, hogy az új környezetbarát gázok megeszik a régi kocsik alumínium csöveit. Olyan lesz, mint a szita, sok mikró lyukkal. Csak az egész rendszer cseréjével lehetne javítani, de az nem éri meg, szóval azt javasolták, hogy inkább töltsük évente kétszer.


Persze első fokon egy festés és hiba keresés nem árt, de ha nem találnak lyukat, akkor tudj erről, ne menjen rá egy rakás pénzed, mint nekem. ;-)

2015. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a tanácsokat megfogadom :)!!!
2015. ápr. 30. 03:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!