Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan hogy a sebességm...

Létezik olyan hogy a sebességmérő nem méri pontosan a sebességet?

Figyelt kérdés

Vettem egy új kocsit.Ha a sebességmérő 50-et mutat akkor úgy tűnik nekem mintha 40-el mennék.Ezt nem lehet valahogy pontosan beállítani autószerelő által?Egyik ismerősöm azt mondta hogy ez a kerekek miatt van


Észrevettem ha 50-el megyek akkor előzgetnek meg a kocsik és csak akkor tudom a többiekkel tartani a tempót ha 60-al megyek (ami valójában 50) Úgyhogy szinte biztos hogy a sebességmérő pontatlanul mér.Ilyenkor mi a teendő?


2015. máj. 4. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes....nekem meg a múltkor úgy tűnt 130-al megyek,azt közben csak 80-al.......
2015. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, a nem gyári méretű kerekek okozhatnak ilyet. Amúgy milyen autó?
2015. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a teendő, hogy kölcsönkérsz valakitől egy GPS-t, és ellenőrzöd, hogy tényleg nagy-e (több, mint 10%) az eltérés. Ha igen, akkor szerviz.
2015. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

jellegzetes opel. azoknak mindig csal az órája.

és bizony ha kisebb kerekek vannak rajta mint kellene akkor is ez a helyzet.

2015. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bizony. A sebessegmerok nem atompontosak, sot a gyarak szandekosan mutatnak tobbet a vezetonek mint amennyivel megy valojaban.


GPS-szel konnyen leellenorizheted.

2015. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Igen Opel Astra-ról van szó,automata sebességváltós


Egyébként engem nem zavar ha nem pontosan mér a sebességmérő csak tudjam mennyit csal mert nem szeretném ha ezért kapnék büntetést.Van GPS-em csak azt nem tudom hogy van e rajta sebességmérő de majd megpróbálom

2015. máj. 4. 22:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Megnézed a gyári gumiméretet és a tiédet, egyből látszani fog, hogy van-e eltérés. Ha nincs de az óra mér, akkor valószínűleg nincs gond. Ma alap, hogy mindenki gyorsabban megy mint a megengedett. Új autónál meg érzésre nem fogod pontosabban megsaccolni, hogy mennyivel mész mint az óra. Gondolom egy rosszabb autóból ültél át egy jobba. Ott elve jelentkezik az az érzés, hogy ugyanazt a sebességet lassabbnak érzed
2015. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, de a valóság más. Elég masszivak már ezek az új Astrák ahhoz, hogy az 50 tötyögésnek érződjön benne.

Én is igy vagyok az Audimmal, megyek 150el pályán, és úgy érzem hogy 80al megyek.

2015. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy minden kocsiban máshogyan érezzük a sebességet,de ennél megvagyok győződve hogy nem méri pontosan a sebességet.Ma egy másik kocsit vezettem (amiben pontos a sebességmérő) és érdekes módon senki se előzött meg.Tegnap meg kapásból 3-man is megelőztek mert annyira lassan mentem.Azután fel is gyorsítottam 60-ra (ami valójában 50) és úgy már megint nem előzött meg senki


Hát mindegy,majd megnézem GPS-el mennyit téved

2015. máj. 5. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!