Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa romeo 147 nél furcsa...

Alfa romeo 147 nél furcsa csörgő hang jön a motor környékéről néha van néha nincs. NEM kopogó hang mint amikor hidrotőkés vagy hajtókaros az autó, hanem olyan lemezszerű vagy nem is tudom pontosan leírni de csörög. Ki mit gondol?

Figyelt kérdés
Ha beindítom az autót nem lehet hallani, ha szépen lassan fölviszem a fordulatot akkor sem max néha 4500-as fordulat fölött előjön hirtelen leveszem a gázról a lábam, akkor is felcsörren, vagy ha városba megyek magas fokozatban alacsony fordulattal és a motor már egy kicsit erőlködik akkor is berezonál. A kipufogónál egy hővédőlemezt már visszafogattam hátul meg a katalizátoroknál is ki lett cserélve a hővédő lemez azok már nem csörögnek. Talán még az alsó motortartó bakra gondolok ami a váltónál van mert az gázfröccsökre meg-meg mozdul centiket. Kinek volt már hasonló várom az ötleteket. Jah egy szerelőnél voltam mondtam neki nézze át mi lehet az, visszahozta annyit mondott tényleg csörög valami, várjuk meg mi lesz :D :D :D ezek aztán az igazi szerelők. Csongrád megyében szeged környékén tud valaki olyan szerelőt aki szereti az alfákat és ért is hozzá és nap mint nap szereli is őket lehet, hogy ő egyből megmondaná mi csörög? .

2015. máj. 6. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát valami laza. Így lehetetlen megmondani. Valaki ültess be és nyomogassa a gázt te meg hallgatózz
2015. máj. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A katalizátorban széttöredezett porcelán is tud így csörömpölni.
2015. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Meg van a gond elmondom hátha más is összefut ezzel a problémával. A kipufogónak a motorból kijövő leömlő szakaszán a hegesztések mellett egy-két helyen van megrepedve a leömlő és ez adja a csörgő hangot. De ez gyári hiba a 147-esnél azt mondták talán valami szar anyagminőség, de szépen körbehegesztik és újra csöndben duruzsol a masina.
2015. máj. 26. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!