Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amennyiben TDI-vel megállok,...

Amennyiben TDI-vel megállok, kb mennyi idő míg visszahül a turbó alapjáraton?

Figyelt kérdés
2015. máj. 7. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire hajtottad. Én 1 percig járatnám.
2015. máj. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam,hogy megállok,és telefonon valami kis 3-5 perces cikket átolvasok,vagy valamit csinálok(pakolok stb...).

~14km-es utat teszek vele mindig.

Most ,hogy hírét hallottam,hogy a szomszéd srác a mondeo feltöltőjét vagy a turbó valamelyik részét (nem figyeltem rá) hazavágta 300.000-es kárt csinálva annyival,hogy kapásból leállította pár hónapon át ,most elgondolkodtam.

2015. máj. 7. 10:52
 3/10 anonim ***** válasza:
14 km, és ha nem hajtod alig hogy átmelegszik. nyugodtan leállíthatod akár azonnal is, semmi baja nem lesz tőle. Ha hajtod akkor érdemes egy percet járatni. Én pályanapon szoktam csak 3-4 percig járatni leállítás előtt, különben nem
2015. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
80%

Attól függ hogy hogy közelíted meg az uticélod. Az utcánkban elég ratyi az út, 2-es alapjárattal gurulunk haza. Utána egyből le is lehet állítani.


Nem csak a melegedésről van szó, hanem a csapágyak olajozásáról is. Érdemes megvárni míg lelassul a turbo (annyira amennyire alapjáraton hajtja a kimenő gáz) és úgy leállítani, hogy a lehető legkevesebbet pörögjön olajozás nélkül.

2015. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem hűl az le 2 óra alatt sem :) Az a lényeg, hogy a turbóban a lapát visszatudjon lassulni többszázezres fordulatról addig, ameddig jár a motor. És erre az is elég, hogy mondjuk beérsz a városba és már nem pörgeted 4000res fordulatig, mire hazaérsz állithatod is le. Vagy autópályán megállsz egy benzinkútnál, és 600-800 méterrel a kút előtt vagy kidobod üresbe vagy motorfékkel lelassitasz szépen, addig is van ideje a turbónak leállni, mire leparkolsz, állithatod is le.
2015. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

#5

Természetesen nem olyan lehülésről beszélünk hogy oda tegyük a sört ivás előtt, de tényleg az is számít.


Azt nem tudom hogy te mennyit tudsz a működéséről, de öcsém benzinesében 2000nél bőven hallani ahogy fütyül. A fordulatszám emelkedésével gyorsul a lapátok forgása is, járatni kell alapjáraton kicsit hogy a lehető legjobban lelassuljon és minél kevesebbet pörögjön kenés és hűtés nélkül. Az olaj nem csak keni, de hűti is (ez igaz a motor többi alkatrészére is).

2015. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Persze hogy fütyül, mert 2000-res fordulaton a legtöbb turbó tölt már rendesen, de ez a fordulat meg sem kottyan a turbónak, állithatod le nyugodtan.

2015. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:
Tehát a turbónak mindegy hogy milyen sebességről áll meg kenés nélkül? Ülj le, egyes!
2015. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont az ellenkezőjét magyaráztam, de mindegy.
2015. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem a turbo miatt aggódnék, ha valóban 14km-es távokban használod.


Ekkora távnál még az olaj sem képes elérni az üzemi hőfokot = kenés se tökéletes. Dízelnél kiváltképp nem egészséges, nem a semmiért mondják, hogy dízelt nem érdemes például városi autónak, ahol sok kis távos menet van.

2015. máj. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!