Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kivillant az olajnyomás lámpa...

Kivillant az olajnyomás lámpa pirosan, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
VW Polo IV 1.2 2001-es, tegnap mentem vele, üzemmeleg volt és kivillant az olajnyomás jelző lámpa pirosan, hármat csippant, és villogott. Félreáltam, de egyből abba is hagyta a csipogást. Azóta mivel muszály volt hazjönnöm mentem vele 150 km-ert, és nincs semmi baja. Szerintetek mi lehet a baja?
2015. máj. 8. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Megnézted hogy van e elég olaj a motorban?
2015. máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy nincs benne elég olaj (ez gyakoribb), vagy kopottság miatt már nincs meg a kellő olajnyomás. Az olajnyomás csökkenése általában meleg motornál jelentkezik először, mert hideg olajjal könnyebb nagy nyomást felépíteni.
2015. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, első az olajszint ellenőrzés. De mivel csak egy pillanatra csinálta, lehet, valami elektromos hiba (zárlat, kontakthiba, vagy egy meghalni készülő gomba stb) El kellene vinni egy szervízbe, ahol kiolvassák a hibakódot. Nem feltétlenül kell motorcserére gondolni egyből
2015. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jelezheti az olajgombát is..
2015. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha hazaértem megnézem mennyi olaj van benn. Olajcsere meg novemberben volt ment vagy 2000km-t azóta.
2015. máj. 8. 11:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom kanyarodás közben villant az olajlámpa? Tölts rá egy kis motorolajat.
2015. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rádugtuk számítógépre, nem jelzett semmi hibakódot, olaj rendesen van benn. Remélem többet nem csinálja. Kösz a válaszokat
2015. máj. 12. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!