Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere. Vélemény?

Olajcsere. Vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanság tervezek olaj+szűrőcserét egy 99-es Skoda Felicia-n. Én a következket tervezem belerakni: Castrol Magnatec 10w40, MANN olaj és levegőszűrő. Mi a véleményetek erről az összeállításról?



2015. máj. 12. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A MANN szűrők jók, a Castrol olaj is, de még jobbnak tartom a Mobil1-et.
2015. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 alvin85 válasza:
Attól függ milyen motor van benne. Ez így kevés infó, hogy '99-es Felicia. Voltak 54 és 68 Le-s 1.3-as benzinmotorral, és 64 Le-s 1.9 dízel motorral is. De a legbiztosabb, ha előveszed a kocsi kézikönyvét, és az abban ajánlott olajat teszed bele. A könyvben előírt szabvány szerepeljen az olaj flakonján is.
2015. máj. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Az utolsó válaszolónak viszont teljes mértékben igazat adok, 1.3-as 40 kW-os az autó. A könyvben 10-40-est ajánlanak, skoda olajat természetesen, de azt azért erősen drágának tartom, ezért jött a Castrol-tipp. A3/B3-as sspecifikáció az ajánlott a könyv szerint, természetesen azt is terveztem mindenképp, itt inkább csak egy kis megerősítés kellene a márkák terén, hogy jót néztem-e ki magamnak.
2015. máj. 13. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!