Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautót (pl golf 3)...

Használtautót (pl golf 3) szeretnék vásárolni. Érdemes egy jobb állapotút drágábban, vagy egy kicsit lelakottabbat olcsóbban, és majd helyrepofozni?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt vagyok.

Egy 3mas golfot szeretnék(elsőkocsi, fiatalos -bár nem fiatal :D - de tetszik, és ugye a zsebem sem feneketlen) Dízellel szemezek, de jöhet benzines is.


A lényeg, hogy azt akarom, hogy szép igényes legyen, de nem sajnálom összekoszolni a kezem, ha kell.

Szóval, látni hahun olcsóbb példányokat. 200-300ezerért. Gondolom kicsit véresebb a nyakuk, mint az 5-600ezres társainak.


Érdemes-e az olcsóbbat megvenni, aztán cserélni benne dolgokat, fényezni, stb?

Vagy inkább már egy csinosított, jobb állapotban lévő darabot venni?


Más tipus nem nagyon jöhet szóba, ami tetszik. Pedig egy A3, A4es audit, vagy egy 4es golfot vagy egy B5ös passatot is szívesen tudnék a magaménak. De a keretem kb 600.000 Ft-nál áll meg.


Köszönöm a válaszokat!


2015. máj. 15. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, én úgy gondolom, hogy egy rosszabb állapotú olcsóbb autót javítgatni/szépíteni lehet, hogy ki tudod hozni annyiból, mint amennyiért vennél egy drágább, de jobb állapotút, de az olcsóbb (ócska?) sose lesz olyan, mint egy drágább/megbecsült/karbantartott.


Én a helyedben erre törekednék!

2015. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én meg a helyedben 450/500e Ft-ért jó pár évvel fiatalabb japánt néznék.
2015. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A japán autók még drágábbak a németeknél is, főleg a jobb állapotúak. Csak szóltam. De érdemes japánt is venni, mert drágábbak ugyan, de még megbízhatóbbak (pont ezért drágábbak).
2015. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4-500e körül 2003-as Swiftet kapni.
2015. máj. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak jó vételek japán kocsik terén. De ha én valamit szeretek, akkor hiába mondják, hogy van jobb, nem fog érdekelni. És szerintem sokan vagyunk így vele (legyen az kocsi, egy párkapcsolat, egy ruha, telefon,étel, bármi).


Most arra szeretnék választ kapni, hogy melyik éri meg jobban. Felújítani, vagy egy olyat venni ami annyira nem tűnik elhanyagoltnak. (bár nyilván bele lehet szaladni egy, a társaitól drágább kocsiba is, amiről később kiderül, hogy van még mit rákölteni)


Hátha valaki járt már ebben a cipőben, és van tapasztalata ilyen téren, és megosztaná.


Köszönöm az eddigi, és ezt követő válaszokat.

2015. máj. 15. 23:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Golf 3 1.9 TDI 90LE


Ezt tudnám ajánlani neked.

VW-sek kedvence, elnyűhetetlen motor, láttam több olyat amibe 400-500E km volt és vigan futkározik, jól fogyaszt, megy mint a dög, olyan egyszerű koncepció mint a 100-as szeg.


Ha van ismerősöd, fillérekből ki lehet pucolni egy kicsit jobban lelakott autót, ráadásul itthon is elég szép nagy a VW-s közösség, rengeteg segitőkész autó-barát sofőrrel találkozhatsz.


Nekem egy 5-ös Golfom van, 1.6 benzin, én olcsóbbat vettem, kellett is rajta mókolni, de még igyis olcsóbban jöttem ki vele. Egyébként nincs kőbe vésve hogy a drágábbnak nincs rejtett hibája. Minden autót okkal adnak el.


Jó autókázást! :)

2015. máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Veszel egy drágábbat ami jobban néz ki de nem ismered az előéletet és a műszaki állapotát így megeshet,hogy kifogsz egy olyat amit csak eladásra leöntöttek egy vödör szilikonnal de soha az életben nem költöttek rá,Te meg majd csináltathatsz meg rajta mindent,ráköltve a vételárát. Vagy veszel egy "őszinte" állapotút amit helyrepofozgatsz. Azzal annyival jársz jobban,hogy amit megcsinálsz rajta arról már biztosan tudni fogod,hogy az meg van csinálva és nem arra kell,hagyatkozni,hogy mit hazudott az eladó.
2015. máj. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is a 90lovast néztem, tényleg jol birják.

És gondolom sok alkatrész van hozzá, ami plusz elöny.



És ahogy irtam is, félve vennék drágább kocsit, mert ugye lehetnek hibái.

Csak azzal nem vagyok tisztába, hogy milyen áron kellene a kocsihoz jutni, és mennyi lenne pl egy futómű, motor felujitás. valamint egy uj fényezés.

Mert ha van egy szépen lefényezett kocsi, amin kevés piszlálni való van, akkor az jobban megérné-e.

2015. máj. 16. 12:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Alkatrész az tényleg van bőven.


Festeni, fényezni, motort felújitani ezek mind költséges dolgok, inkább azon gondolkozz, mit tudsz megcsinálni magad, illetve ismerős segitségével. Begurulsz egy fényezőhöz, megmondja hogy kasztni elemenként 20-25E ft, 4-5 karcos-rohadós elemnél mindjárt 100E nagyságrendű a történet.

2015. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A motor meg minden más felujitását ismerösökkel megcsinálnánk. Egyedül a fényezés az, amit inkább nem csinálnánk meg magunk.
2015. máj. 16. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!