Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő lánynak milyen motor...

Kezdő lánynak milyen motor kellhet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves 160 cm magas, 45 kg súlyú lány vagyok. Nyáron meglesz 50ccmre a motorjogsi, szüleim robogókban gondolkodtak (honda dio, yamaha jog) de én nem szeretem a mozgószékeket, szerintem semmi vezetési élményt nem nyújtanak. Szerelmes vagyok a simson s51-esbe, de apám szerint azzal sok a gond, mert neki volt régen Schwalbéja meg 50-es Simsonja, és azt mondta folyton elromlottak, és hogy az 51-esekbe is ugyanolyan motor van. Meg szerinte az utángyártott alkatrészek ratyik és eredeti nincs hozzá, meg hogy elavult, 25 évesek blablabla. Tehát szerinte jobb egy robogó. Minden ismerősöm Simsonnal jár, de mindegy. Másik nagy szerelmem a Derbi Senda, mert pici és sitty sutty, meg jól megy. Apa szerint nem vagyok egy cross-star, szóval nem kell, de én a kettő közül szeretném valamelyiket. Igen, lány vagyok, normális, és rocker. Kérdésem: Simson S51 vagy Derbi Senda? Ha egyéb típust tudtok nekem légyszi írjátok meg! És érveket is szeretnék, amikkel apát meg lehet győzni akár. Köszönöm!

2015. máj. 16. 10:01
1 2
 1/14 vfrtom ***** válasza:
Simson, mert olcsó az alkatrész , az utángyártott meg a bontott is. Utángyártottnál kell vigyázni. Egyszerü mint a faék. Ha ismerösök közt van több simo akkor olyan is van aki ért hozzá. Meg bütyköléskor lehet lógni haverokkal , meg mehet a metál.
2015. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 vfrtom ***** válasza:
A másik is jó lehet ,nem ismerem. Vagy esetleg ha bejönnek a bokorugrók akkor Honda vagy yamaha , valami kis 50-es.Vagy 70-80-as 50-es papírral ;) .
2015. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 16. 11:30
 4/14 anonim ***** válasza:
Van erről itt egy tanulságos kis flémháború: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__748..
2015. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

robogó az nem motor. sendat vedd, de a senda nem pici (:DD). szerintem jobban néz ki egy csaj egy supermoto-n mint egy simsonon mellesleg nem lesz olyan , hogy mész az úton és egyszer csak elkezdi köpködni a gyertyát. ezekkel az am6-os semmi baj nincs. ezzel is lehet lassan menni (csak azért mert folytás nélkül akár 90-et is megy [malaguti xsm-m])

tehát szerintem Senda.

2015. máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 veterán vas ***** válasza:

Aprilia red rose classic!

Alacsony a súlypontja, kényelmes az üléspozíció, csendes a motorja(vízhűtéses). Nem olyan olcsó mint egy simson, de nagyon pofás és lányoknak is könnyű kezelni. Arról nem is beszélve, hogy úgy néz ki mint egy igazi chopper.

2015. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat segítetek :)

Aprilia red rose nagyon szép meg minden de azért chopperrel suliba járni meg bokrot ugratni kicsit gázos :D meg choppert építeni egy ötvenesre kicsit parasztvakítás szerintem. Ez olyan mint az aprilia rs 50, úgy néz ki mint valami komoly sportmotor és alig megy ahhoz képest valamit.

Ja, lehet hogy Senda lesz :)

2015. máj. 17. 22:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármit is veszel, 4 év múlva randiznunk kell :)
2015. máj. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindkét motor jó választás. Ha kisebb rá a keret, a Simson tökéletes, ha viszont az anyagiak kevésbé számítanak, akkor Senda. 50-es supermotoval kezdtem, nagyon megvolt a hangulata. És ha lehúzzák a piros függönyt, akkor se életveszélyes, a nem túl nagy végsebességböl adódóan. A váz szerintem sokkal jobb a Simsonénál, az enyémet öröm volt döntögetni :)
2015. máj. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Slick, nem hiszem hogy ilyesmire sorra kerül.:D

Köszi utolsó :)

2015. máj. 20. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!