Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásárlástól számított nyolc...

Vásárlástól számított nyolc napon belül visszaveszik az otthon savval feltöltött akksit is?

Figyelt kérdés

Vettem egy robogóba való akksit, feltöltöttem a mellé adott savval, és amikor tettem volna be, láttam, hogy a motor át van alakítva egy gyáritól eltérő akksi befogadására.

Elvileg ugye a vásárlástól számított 8 napon belül visszavihetem a terméket, és kifizetik az árát, de nem tudom, hogy ez érvényes-e feltöltött akksira is. Elolvastam a vonatkozó kormányrendeletet, de abban sem találtam semmi egyértelműt erre vonatkozólag.

Van valakinek esetleg tapasztalata ilyen ügyben?



2015. máj. 17. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt kérdezd meg az eladótól!
2015. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Több dolog miatt állhatsz el a vásárlástól, az egyik pl. a hibás teljesítés, de esetedben nem hibás a termék, tehát ez kiesett.


Az internetes vásárlásoknál is visszaküldheted az árut, ha nem jó a méret, vagy meggondoltad magad, de ez se vonatkozik rád.


Te a saját tévedésed miatt vásároltál nem megfelelő terméket, amit a legtöbb kereskedő általában kicserél ha gyári állapotban viszed vissza. Ez megint csak nem érint téged, hiszen felsavaztad, ezáltal máris csökken az értéke, mert nem tárolható úgy mint üresen.

2015. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: Az átalakítás miatt nem is fér el a gyári akksi?
2015. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És a 8 napot hol olvastad? Nem eladó vagyok ugyan, de kereskedésben dolgozom? Nincs ilyen kötelezettség.
2015. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14 nap van, de az is internetes vásárlás esetén, és ott is hibátlan állapotban kell visszaküldened, a savazott aksinál ez bukó.
2015. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
72 órád van a jogszabály szerint (3 nap), hogy eredeti állapotában, csomagolásában visszavetesd az árut amit vettél az adott kereskedőtől. Felsavazva már nem fogják tőled visszavenni az akksit, hacsak nem viszel egy másikat.
2015. máj. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

A 3 napos szabály talán 15-20 évvel ezelőtt ha létezett.

Nincs ilyen jogszabály, csak pár kereskedésben jófejségből visszaveszik.

2015. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elvileg ugye a vásárlástól számított 8 napon belül visszavihetem a terméket, és kifizetik az árát"

Nem, nem viheted és nem, nem is fizetik vissza. Csak ha távollévőként vásároltad, de akkor 14 napod van, nem 8.


"de nem tudom, hogy ez érvényes-e feltöltött akksira is."

Arra amúgy sem lenne érvényes, csak szavatossági igény esetén.


"72 órád van a jogszabály szerint (3 nap),"

Kb. 92 óta nem él ez a jogszabály...

2015. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!