Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem használnak az...

Miért nem használnak az emberek gyerekülést?

Figyelt kérdés

Egyre több autót látok, amiben nemhogy nincs bekötve a 4-5-6 éves gyerek, hanem nincs is egyáltalán gyerekülés a kocsiban.

De láttam már 2-3 éves gyerekkel is kocsikázni embereket ülés nélkül. Ők nem féltik a gyerek életét?


Pár hete olvastam itt egy kérdést, hogy hogy lehet feldolgozni, ha a gyereke halálát a szülő okozta. Az történt, hogy kölcsön kocsival mentek bevásárolni, a 1,5 éves gyerek anya ölében ült, és karamboloztak. Szülők néhány csonttöréssel megúszták, a gyerek meghalt. Nem tudtam sajnálni a kérdezőt, pedig van egy 2 éves fiam, és napi szinten autóval közlekedünk...


nem alap, hogy én bekötöm az övem, a gyerekem meg megfelelő ülésbe teszem???



2015. máj. 17. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De igen, alap lenne. Viszont sokan úgy gondolják, pontosan úgy gondolják ahogy írtad, hogy történt. "Csak a boltba/zöldségesbe/húsboltba etc ugrok el, öt perc alatt oda érek, minek kössem be?"

Többek között az én édesanyám is, aki a 6 éves testvéremet kb kiskora óta hagyja ugrálni a kosiban ide-oda menet közben. Sőt, elöl ülni is.

Nekem csupán fél éve van jogsim, de ha a testvérem velem van, az az első, hogy bekötöm és megbeszélem vele, hogy viselkedjen rendesen. Nagyon félek, hogy miattam történik vele valami, fel sem tudnám dolgozni.


Számomra a másik abszurdum, amikor az anya "beugrik" valahova és a gyereket a kocsiban hagyja. Főleg nyáron.

2015. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felelőtlenség / lustaság.
2015. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon elek, itt a rendor szigoruan buntet ha meglatja, hogy a gyerek megfelelo ules/bekotes nelkul utazik a kocsiban.

Szerintem Magyarorszagon is ezt kene. Aki a gyereket nem koti be, az sajat magat mi a fenenek koti be? A sajat elete fontosabb mint a gyereke? Oke, de akkor ne tessek gyereket vallani. Az ilyen szulonek kutya valo nem gyerek...

2015. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még kutya se...
2015. máj. 20. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Mert vannak "szülők" akik a saját gyereküket többre tartják. Egyik nap, fordultam egy mellék utcából fő útra a főváros egyik forgalmas utcájára.

Ahogy ott várok, hogy befordulhassak egyszer csak egy "apuka" fordul mellém be a mellék utcába, ami abból állt, hogy egy kb. 2-3 éves FIÚ (!!!!!!!!!!!!!!!) gyereke ott van az ölébe, aki össze-vissza kormányozgat, az "apukának" meg fülig ér a szája.


Kell folytatnom?

2015. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!