Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi sendának mi lehet a baja?

Derbi sendának mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Egyik nap azt vettem észre, hogy hangos lett... A blokk amikor kicsit jobban felpörög, szinte valami rezgő hangot hallat, mintha valamit eldarálna. ( később kiderült, felénél is kevesebb olaj volt benne a kelleténél, és tele van apró fém reszelékkel) A kuplung leragad (sebességben behúzott kuplunggal nem lehet megmozdítani), de nem csúszik a kuplung, viszont teljesen ki kell engedni ahhoz hogy befogjon. Sebességeket veszi, de üresben is, és menet közben is nagyon rossz hangja van. Valakinek van valami ötlete vagy tapasztalata?

2015. máj. 20. 20:29
 1/2 Kbalazs1993 ***** válasza:
a motorban hallható zaj oka sok minden lehet, pl. tűgörgő. a kuplung valószínűleg nem emel ki, ez lehet rossz beállítás, hibás alkatrész, meg kell nézni.
2015. máj. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 joco5582 ***** válasza:

Bizony. A legkevesebb az lenne, hogy leveszed a kuplung oldaldeknijét és jó alaposán átmosod büdzsétől függően petróleummal, vagy motormosó molyadékkal :).


Szerintem ha nem járattad sokat így, nem feltétlenül kell rögtön széthúzni ezt a blokkot. Sokkal inkább el kell gondolkodni azon, hogy miért fogyott el az olaj. Egészen biztosan szimmeringes lett. Így azzal a lendülettel ki is kellene cserélni. Csak az a baj, hogy az AM6-os kuplung rögzítéséhet fogót illik használni. Látni fogod, hogy csavarhúzóval "betámasztás" tönkreteheti a szépen kiegyensúlyozott kuplungtárcsát.

A kuplung szétszedése azért is jó lenne, mert így fel tudnád újítani ezt is.


Remélem segítettem

2015. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!