Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005 Suzuki Swift 1.3 Egy...

Fosfosfosfos kérdése:

2005 Suzuki Swift 1.3 Egy Pest-Szeged út után az egész motortér nagyon forró volt. Ez tipikus?

Figyelt kérdés
A motor környékén még a kasznihoz sem lehetett hozzáérni annyira forró volt a motor környéke. A vízhő a mérőműszer szerint üzemi hőfokon volt (gyanús nekem, hogy hibás lehet). Eddig csak Dízel autóim voltak. Azoknak ennyivel alacsonyabb lenne az üzemije?
2015. máj. 22. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:

ez mikor volt? aznap, amikor a külső hőmérséklet is 30 fok volt, vagy ma, amikor didergős az idő?


bizonyos jelekből lehet következtetni, ha már főzés előtt áll a motor..megnyitod a fűtést, és ha az átlagosnál forróbb levegőt fúj, az már nem jó jel...illetve félreállsz, motor leállít, motorház felnyit, és ha rotyogás hallatszik, akkor megfeküdt e termosztát...még akkor is ha a műszer nem mutatja.

az én 2005 ös szwiftem is forró, de nem nézegetem, ha a műszer mozgott induláskor, akkor annak jót kell mutatni.(vagy nem)

a dízelednek lehet hogy állandó hajtású hűtőventillátorja volt, illetve jobban nyitott a termosztát..

2015. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne kockáztass, vidd el egy hivatalos szervívbe, akkor megúszod olcsón!

Ha van gond, ha nincs.

2015. máj. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

valahonnan szerezz egy lézeres hőmérőt...attól pontosabban nem tudsz mérni. azt bárhová irányítod, tizedfokra megmutatja a hőmérsékletet.


szervíz, villanyszerelési bolt, vízszerelési bolt, épületgépészeti bolt, stb..ha van haver, nyertél.

2015. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lézeres hőmérővel milyen értéket kell kapnom kb, ha a motorblokkra irányítom egy hosszabb út után?
2015. máj. 22. 17:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik működik a hőmérő a műszerfalon, reggel teljesen le van esve, de furamód 10 perc autózás után már beáll tökéletesen középre és amikor ilyen forró volt a motortér sem ment feljebb. Lehet túlaggódom.
2015. máj. 22. 17:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Túlaggódtad..10 perc pont elég, hogy felmelegedjen a motor.


a szwiftnek (is) nagyon eltalált hűtésrendszere van, akármilyen melegben klímahasználattal hajtottam autópályán valalmivel száz felett, a mutató ugyanott maradt.

Talán télen nem fűt gatyarohasztóan, de nekem majdnem megfelel.

2015. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha nem érzékeltél teljesítmény romlást akkor nincs baj
2015. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
2015. máj. 22. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!