Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fronteránál mikor ajánlatos a...

Fronteránál mikor ajánlatos a 4 kerék használata?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy gondot okozhat-e a téli havas/jeges úton való 4 kerék meghajtás nagyobb sebességnél meg kanyarodásnál...A felező használata az világos...

2015. máj. 23. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Havas-jeges úton önmagában a nagy sebesség okoz gondot, függetlenül attól, hány kerék van hajtva. Főleg kanyarodásnál...
2015. máj. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha összfüggően havas, jeges, saras, latyakos az út akkor nincs gond, mert a tempó sem lesz eleve nagy és a kerekek is tudnak annyit csúszni hogy a hajtásláncba nem ébrednek túl nagy feszültségek, da ha néhol van rendes tapadás, kilátszik az aszfalt, ott ajánlott kikapcsolni a 4x4-et. Jó minőségű téli gumi a legjobb 4WD autóra IS elengedhetetlen, ez alól nem ad felmentést az összkerékhajtás.
2015. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem NAGY,hanem NAGYOBB sebességet írtam!Természetesen racionális kereteken belül értettem!Tudod,most terepjáróról van szó...
2015. máj. 23. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem vagyok gondolatolvasó, nem tudom, MINÉL NAGYOBB sebességre gondolsz.


Mellesleg sokan hiszik azt, hogy terepjáró + összkerékhajtás = száguldás a hóban, jégen. Holott ez messze nem igaz...

2015. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyet értek!Az autó egészségének megőrzésére irányul a kérdésem.
2015. máj. 23. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Mint az előző válaszoló is írta, szilárd útburkolaton nem ajánlott, mert olyan feszültségek keletkeznek a hajtásláncban, hogy előbb-utóbb valami eltörik.


Hóban, latyakban, sárban, illetve bárhol, ahol a kerekek el tudnak kicsit forogni, ott ez nem fog gondot okozni.

2015. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És nagyob sebesség (40-50-től több)használata,-csúszós úton persze-megengedett-e 4 kerékkel?
2015. máj. 23. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!