Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A megállóból induló buszt el...

A megállóból induló buszt el kell engedni?

Figyelt kérdés

Éppen a kresz vizsgára gyakorlok, de valami nagyon nem stimmel... a "SZAKOE" oldalán tesztelek, de valami feltűnt. Én nekem régen azt mondták, hogy el kell engedni a buszt ha indexel, de az oldal szerint nem. Van megoldókulcsom de ott is a "nem" szerepel, ami szerintem szintúgy helytelen. Most akkor?


[link]



2015. máj. 24. 20:54
1 2
 1/11 Vizéli László ***** válasza:
68%
B-s jogsinál 2006-ban én is úgy tanultam hogy a busznak elsőbbsége van. Aztán itt a képen teherautót jelzi B járműnek. Lehet hogy teherautóval szemben nincs elsőbbsége. Talán akinek van C-s jogsija érdemlegesebb választ tud adni.
2015. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakott területen kívül - látszik a képen - nem kell elengedni a buszt.
2015. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem említette a lakott területet, és ha ez csak 1 park mellett van? ...
2015. máj. 24. 21:01
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Csak lakott területen belül kell kiengedni.

Tehát mivel ott a lakott terület vége tábla, tényleg semmi kötelezettség nincs.

2015. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Én viszont úgy tanultam, hogy nincs elsőbbsége, csak segíteni kell az elindulását(lassítás, kikerülés, akár elsőbbség adása).
2015. máj. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vizéli László ***** válasza:
89%
2-3-nak igaza van. A Táblát nem is vettem észre a képen. 1-es voltam.
2015. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A városon belül a buszt nem azért kell kiengedni a megállóból mert elsőbbsége van,hanem mert tömeges utast szállít!!A városon kívül meg már nem is kell kiengedni!A képen amit linkeltél meg tökéletesen látszik a város vége tábla!!
2015. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nahát, a táblára nem is figyeltem :D Akkor már értem, köszi. Már majdnem bejelentettem a hibát :D Mondjuk volt olyan hogy 1 gyalogos meg 1 kocsi volt a képen és azt kérdezte "Melyik jármű haladhat át elsőként?" :D
2015. máj. 24. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Lakott területen belül sincs elsőbbsége a menetrend szerinti busznak, de lehetőség szerint segíteni kell az elindulását.


Idézet a KRESZ című mumusból:


A járműközlekedés általános szabályai


Elindulás


24. §


(3)181 Lakott területen belül a járművek vezetői kötelesek az elindulási szándékot jelző, menetrend szerint közlekedő autóbusznak, trolibusznak, az iskolabusznak és a gyermekeket szállító autóbusznak a megállóhelyről való elindulását (a jobb szélső forgalmi sávba való besorolását) - ha ez hirtelen fékezés nélkül megtehető - lassítással, szükség esetén megállással is lehetővé tenni. Az autóbusz, az iskolabusz, a gyermekeket szállító autóbusz, valamint a trolibusz vezetője azonban ilyen esetben is csak akkor indulhat el, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről.

2015. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a busznak(sem) elsőbbsége..

csak segíteni kell az indulásá, besorolását....persze a körülmények figyelembevételével.


nagyon sokszor látom, hogy balra indexel, én megállok, de a sofőr folyamatosan jobbra néz..megúnom, elmegyek mellette, látom jegyet ad még..


nos buszt akkor engedek el, ha már nagyon ki van tekerve a kereke, és picit gurul..

..pontosan azért mert nem mindig indulnak a jelzés ellenére.

2015. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!