Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy jobbkormány...

Roli96 kérdése:

Mennyibe kerül egy jobbkormányos autót balkormányosra csrélni?

Figyelt kérdés

illetve miket kéne cserélni rajta?

kormány és műszerfalat azt tudom



2015. máj. 25. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Lámpák, esetleg kábelköteg meg csomó apróság, ami útközben derül ki. Sokba, bár nem kivitelezhetetlen.
2015. máj. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem, köszi de valami kb ár?
2015. máj. 25. 23:03
 3/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Megint máshogy értelmezem. Nem az volt a kérdés, hogy átalakítani.

Cseréld el egy balkormányosra, ha sikerül, akkor talán ingyen lesz.


Átalakítani már kényesebb téma. Lámpák, műszerfal, pedálsor, egyebek.

2015. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kormanyszerkezet kuka

Muszerfal kuka

Kb. minden kabelezes, ami az utasterbe vezet, kuka, ujrahuz

Adott esetben elektromos ablakvezerles (masik oldalon van a 'kozponti' vezerles)

Pedalok, emiatt fekrendszer modositas kell, plusz a kuplung is ugye 'rossz' oldalon van, a gaz csak egy sima bowden, de lehet belole gond


Osszessegeben 1.5-2M HUF is lehet, ha olyat akarsz ami atmegy a muszakin is...

2015. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen autó függő, van amire pici pénzért kapsz műszerfalhéjat, van amire nem. Attól függ mennyi bontott alkatrész van ( pl lámpák, pedálsor, kormánymű...). Attól függ mekkora csöcs, a kormányműnél perforált e a tűzfal, vagy vágni kell, lesz ott lakatosmunka, fényezés...


Ez ilyen pár százezres móka és mondom típustól függően nagy a szórás. Az sem mindegy, hogy te csinálod ( bár akkor nem kérdeznél ilyet) vagy csináltatod, mert a munkadíj is elég horror egy ekkora melónál.

Egy közepesebb autónál összesen mondjuk 200-500 000 között van valahol.

2015. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Ja igen, valoban, fenyszorok csere, mivel ugye a masik oldalra vilagit hosszan, mint kene, tehat mindket lampatest csere.
2015. máj. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még az ablaktörlőket is át kell építeni a fent leírt ezer dolog mellett! Nem éri meg! A pénzből amit kidobsz rá már kapsz ugyanolyanból balkormányosat...
2015. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha egy itteni tömegmodellt akarsz átalakitani, amibe mindent megtudsz szerezni egy bontóból, akkor 300-400 ezerből is kijöhetsz. De egy komolyabb autónál nem is érdemes nekifogni, mert a végösszeg lehet olyan lesz, amiből vennél itt egy balkormányosat is. Ja és az ilyen átalakitásnak tákolás lesz a vége, az az autó már soha nem lesz úgy összerakva mint gyárilag volt.
2015. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyesmin én is gondolkoztam már, mert a jobb kormányos autók sokkal olcsóbbak, mint a balosak. Számolgattam, de sajnos közel annyiba kerülne a csere, mint az árkülönbözet a jobbos és a balos autók között.
2015. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sikeresen lebeszéltetek róla :D
2015. máj. 26. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!