Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan Almera 2001 1.5 fogyasz...

Nissan Almera 2001 1.5 fogyasztása érdekelne. Milyen egy átlagos 100 km/l fogyasztása az autónak?

Figyelt kérdés
Én egy vegyes fogyasztásra lennék kíváncsi mondjuk egy külváros, és egy rövidebb városi szakasz folyamán.Olvastam én 7, majd még 10 l fogyasztást is 100km-en. mi a valós?Én azt hallottam ennek az autónak jó a fogyasztása.Na de egy 10-es fogyasztás már nem hinném hogy annyira jó :( Köszi!
2015. máj. 26. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek Nissan Note van, 1.4-es 88 lóerős, ezzel szemben az Almera 1.5-ös 90 lóerős, súlyban nagyjából ugyanott lehetnek.Ők döntően városi munkábajárásra használják, hétvégénként pedig 40-50 km lakott területen kívül.Így 5.9-et eszik nekik az autó.Az almerának is meg kell állnia 6.5-7 literben, vegyesben inkább 6.Bár ha Budapesten laksz, és sokat állsz dugóban, ha épp nem, akkor pedig tolod neki, reális lehet a 10 is, de nem az a normális, mert olyan körülmények között a legkisebb dízel is sokat eszik.
2015. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom te írtad ki a másik kérdést is, így csak egy helyen válaszolok. Én jó autónak tartom, de szánj rá kicsit többet egy 2003 utáni ráncfelvarrottra. Nagyon sok mindent módosítottak rajta, és 850-ért már egész szépeket láttam pár hete hahun.

Eléggé kétarcú ez az autó, ezért nagyon eltérőek a vélemények róla. A többi hasonló korú autóhoz képest hosszú a váltója, ezért érződik "lomhának", cserébe viszont nyomatékos alul, ezért hamar fel lehet kapcsolni, hiába hosszú az áttétel. Aki ezt felismeri, annak keveset eszik, aki meg egyesben veszi a 90 fokos kanyart, annak sokat. Szerintem az ötöse még lehetne hosszabb is, úgy még kevesebbet fogyasztana városon kívül.

Az enyém 10 éves elmúlt, 178 ezer km alatt 6.04 a teljes átlag, de ez nyilván használattól függ. Hideg garázsból indulva télen, rövid városi utakon megevett 7.5-öt (többet nem nagyon), nyáron hegyi utakon 5 körül eszik. Mióta fűtött garázsban lakik, télen se megy 6.6 fölé. Autópályán érdemes a külső sávban maradni, 130-140-ig gyorsítva 6.5 körül eszik, 110-120-nál viszont csak 5.6-5.8.

Megbízhatóságát tekintve szerintem nagyon jó, nálam a fényszórócsere (típushiba) és egy váltófelújítás volt zsebbenyúlós 168 ezer km után, azon kívül semmi. Még a gyári kuplung, gyári lengéscsillapítók, gyári klímatöltet van bent, semmi nyoma fáradásnak.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2015. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Pontos adatot tudok mondani!

2004-es 1.5-ös 90 Le almerám van, egy tank benzinnel

(52 liter) mentem 734 km-t.

Ebben fele fele arányban van lakott területen kívüli hosszú távú út és nagyvárosban, hideg motorral megtett 2-5 km- hosszú "bevásárló" út. Az átlag így 7 felett van kicsivel.

A Vezetési stílusomat tekintve nyugodt vezető vagyok, hidegben nem taposom és max 3 ezernél feljebb kapcsolok.

Így jött ki az említett fogyasztás, november vége december eleji időjárási körülmények között.

2015. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!