Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » II-es golf vagy suzuki swift 1.3?

II-es golf vagy suzuki swift 1.3?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Nyár végén szeretném megvenni az első autómat.17 éves vagyok.2 autó közül kell választanom.Maximum 220.000 Ft-t akarok költeni autóra,mert több nincs rá.A suzukit jó ismerősömtől venném aki hegesztő,az egész ki van lakatolva,330.000 km van kb. benne,erről tudom,hogy jó autó,és általa készített saválló kipufogó van rajta.A szívem a II-es golf felé húz,mert az esztétikusabb számomra,mint a suzuki.Jobban tetszik,de ezt viszont ugye idegen embertől kéne vennem,és ennyi pénzért szerintem tiszta rozsdásat tudnék csak venni.Szerintetek melyik mellett döntsek?Suzukit megvenném,de nekem nem tetszik annyira mint a II-es golf.Köszi a válaszokat előre is.

2015. máj. 27. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

azt amelyik jobb állapotba van.

vagy vegyél rover-t

2015. máj. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Egyiket se.
2015. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár magam is inkább 2-es golf párti vagyok mint Suzuki de ez esetben egy ismert előéletű,rendberakott autó és egy ezer éves zsákbamacska között kell választani,ez pedig a Suzi javára billenti a mérleget.
2015. máj. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
öcsi, neked nincs pénzed kocsira! vegyél inkább egy simót, vagy robogót. normál esetben 220-ért a swiftekből is csak a legalja van. de ha odaadja neked ismerősöd ennyiért, akkor azt választanám, mivel ismert az autó előélete. hogy miből fogod fenntartani (vagy anyádék tolják majd bele a lóvét?) az meg legyen a te bajod. szóval +1 a swiftre!
2015. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Anyámék nem adnak bele sokat(max 20.000),mivel nem úgy élünk,az egész autóért én dolgozok meg,tudom hogy ennyi pénzért nem lehet normális autót venni,dehát ez van.Valahol elkell kezdeni.Akkor lehet hogy suzuki lesz,köszi a válaszokat.
2015. máj. 27. 18:14
 6/15 anonim ***** válasza:
Kalkuláld bele az átíratást is meg legyen valamennyi zsebben az első szervizre is
2015. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az nagy dolog, amikor egy 17 éves, egyben kiad a keze közül 220E. Forintot, de hidd el, a vásárláshoz nem kell nagy ész.....

Az sokkal húzósabb kérdés, fenn tudod-e majd tartani az autót?. Lesz-e pénzed benzinre, gumira, akkumulátorra, és váratlan javításokra. Mert egy 300e.km. fölötti autóra mindig van mit költeni. Ehhez még tedd hozzá, hogy kezdő vagy,ami annyit tesz, hogy minden gyorsabban kopik, hamarabb amortizálódik. Ezt

-sajnos- bele kell kalkulálni. Különben jó dolog egy házi gyártású saválló dob, de az előbb említettekhez képest, csak egy vevőcsalogató fényes csődarab.

2015. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

na meg a teljesítmény adót és kötelezőt.

egy autót nem megvenni nehéz, hanem fenntartani!

motorvezérlés+szűrők+fékek+olaj maszeknál szervizeltetve is kb. 50E!

egyszerűbben levezetve:

200E a kocsi

50-52E az átírás (forgalmi+törzskönyv+eredetvizsga)

7-10E a teljesítmény adó

kb. 50E a kgfb (az első negyed éves díj is kb 15E)

50E a vásárlás utáni kötelező szerviz

bi-bu-bu-bip: 315E ft alsó hangon és még egy métert sem mentél a kocsival.

2015. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a Suzukit javasolnám. Ha kasznistól van, biztosan átnézte a nyúlványokat, tornyokat, küszöböt...

Motorikusan nem szokott gond lenni, max, ha elhanyagolták az olajcserét. Ha megveszed ügyelj erre. Ha lehet, a 8 szelepes változatot javasolnám. Sok sikert és balesetmentes közlekedést kívánok. (Egy kompressziót azért mérjetek) 12 körül még jó...

2015. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

200-ból akkor vegyél inkább 1 robogót, ha ennyire nincs pénzed meg a szüleidnek

am meg a kocsit fenn is kell tartani.

1 fostos 50-s robogó v 125-s 50-s papírral kb évi 5e ft... tankolás sem lesz drága

200km-enként belenyomsz 1500-ért kb..

kocsiba meg jóval többet.

2015. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!