Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak a Suzukit ilyen könnyű...

Csak a Suzukit ilyen könnyű lefullasztani?

Figyelt kérdés
Apám Suzuki Ignisén gyakoroltam az autóvezetés elött,azt nagyon könnyen lefullasztottam.Ha kicsit hamarabb engedtem fel a kuplungot,akkor egyből lefulladt.Ma voltam először vezetni oktatónál egy Volkswagen Polóval.Ezt sokkal könnyebb volt vezetni,váltásnál elég volt benyomni és visszaengedni a kuplungot,nem fulladt le.Nem kellett csúsztatni meg játszani vele.Féltem is az elején,hogy lefullasztom,de meg is lepődtem,hogy mennyire más.

2015. máj. 29. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden kocsi más...

és valószínűleg a vw-be nagyobb motor van, ami erősebb, ezért kevésbé fullad le.

2015. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
a VW dízel lesz szerintem, az Ignác meg benzin. De ha nem is dízel a VW, biztos meg van emelve az alapjárata.
2015. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Két oka van:

Minden autónak más a gázreakciója, van amelyik gyárilag hajlamos fulladni, van amelyik nem annyira, ez a lóerőktől függetlenül igy van.

A másik hogy minden oktatóautónak fel van emelve az alapjárata, pont azért, mert a tanulók könnyen lefullasztanák.

2015. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Oktatni 90%-ban dízelen szoktak manapság, esélyes hogy aza Polo is az lesz, a dízelnél meg azért sokkal nehezebb lefullasztani.
2015. máj. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,mondta is,hogy dízeles.Akkor egy másik benzines autót is ugyan úgy lefullasztanám,mint a Suzukit?
2015. máj. 29. 22:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha nem egy 5 literes amcsi gépet próbálsz akkor esélyes hogy lefullasztanád, benzineseknek alapjáraton még nincs sok nyomatékuk.
2015. máj. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

Nem feltétlenül könnyű lefullasztani a Suzikikat. Én a családi Swiften gyakorolgattam az elindulást (1.3 16 szelepes). Állandóan lefulladtam vele. Mikor már kezemben volt a jogsi (dízel Peugeot-on tanultam), utána is volt hogy a lámpánál zsinórban 3-4-szer is sikerült lefullasztani a benzinest.

Aztán lett saját kocsim (szintén Swift, de ez már 1.0). Ezzel már nem fulladtam le.

Szóval erősen autófüggő is.

2015. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!