Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek lett nagyobb baja?

Szerintetek lett nagyobb baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ma történt egy balesetem az autópályán, 130-al mentem és elöttem kb 5m-re kivágott egy suzuki úgy 90-100-al és nem tudtam megállni így belefutottam.

Elismerte a hibáját a baleseti bejelentő lapon.

Szerintetek lett nagyobb baja a mercedes-nek? hütő nem nyomódott meg, motorháztetőt nem tudom felnyitni.

Szerintetek mekkora összegű lehet a kár?

[link]

köszönöm!

üdv,

tharak


2015. jún. 5. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Hűtő kizárt hogy sérült a külsérelmi nyomok alapján.

Kinyitni valszeg azért nem tudod mert sérült a zárszerkezet is.

Amúgy a lökhárító tuti cserés, illetve a rács is, bár az még lehet javítható, motorház fedél szintén javítható, egy lakatosnak egy fél órás munka a sérülések alapján.


Ha árat kéne saccolnom azt mondanám 100-ból meglesz minden, de inkább alatta 10-20 al.

2015. jún. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Rács kuka, lökös megcsinálható de inkább cseréln, motorháztető szintúgy. Nagyon profi lakatos kell aki ezt szépre megcsinálja, utána pedig egy szuper fényező aki a maradékot gittel kihúzza.

Valószínüleg sérült a lökösmerevítő is, kicserélném, nem egyengetném.


Ne hagyd magad, a biztosító majd megpróbál lehúzni és kevés pénzt adni. Inkább csináltasd meg amit a biztosító kifizet.


Ne felejtsük em azt sem, hogy 2 elemet fényezni kell, ami jó munka esetén lesz 70. Olcsón is lehet találni, de tudjuk hogy az milyen.

2015. jún. 5. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Elek látja jól a helyzetet. Még annyit hozzátennék, hogy valószínűleg a zárhíd is elment és esetleg a lámpafülek törhettek. Óvatos becsléssel minimum 3 kiló, de mivel ez, ha jól látom 208-as, az alkatrész árak húzósak lehetnek. Ha gondolod, megkérdezhetek egy Merci bontós ismerőst az árakról.
2015. jún. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a Merci így néz ki, a suzukinak gondolom eltűnt a hátulja, ugye? Arról nincs kép?
2015. jún. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Két elem fújása 70.000?:O Kicsit sokallom.

Egyébként igazuk van a korábban válaszolóknak. Itt még zárhíd, lámpa, lökhárító merevítő csere is lehet.


Hűtőt hogyan ellenőrizted ha nem tudod felnyitni a motorháztetőt? Nem tudom ennél pontosan milyen messze van a lökhárítótól, de ha a lemezek sérültek rajta akkor azt is kicseréltetném a biztosítóval hiába nem enged.

2015. jún. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit alacsonyra vettétek az árakat szerintem.


5-6 éve elém fordultak, hasonló sérülései lettek az öreg rönyómnak, plusz a jobb első sárvédő.


Akkor fizetett a biztosító 300 ezret. Egy bontott géptető volt akkoriban 35-40 ezer az öreg franciára...

2015. jún. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hallod azért jól megúsztad ekkora sebességnél, sokkal durvább is lehetett volna.
2015. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat. Csak megtoltam.

Hamarosan viszem szervizbe aztan kiderul

2015. jún. 5. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!