Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fullad le a motorom...

Miért fullad le a motorom állandóan? (2 ütemű robogó, többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy új Piaggio Liberty 50 ccm es robogóm. 390 kilóméter van benne, mert újonnan vettem(120 km-rel). Mielőtt elhoztam a kereskedésből, gyors kipucolták a karbit, és be is állították. 20 km ig semmi gond nem volt vele, aztán el kezdte azt játszani, ha elindítom, meg párszáz métert, és utána olyan jelenséget produkál, mintha a gyújtást levenném a motorról, vagy mintha elfogyna a benzin, nem is tudom melyikhez áll közelebb. Kicsit sűrűbb levegő keveréket állítottam, de még így is lefullad. Általában ezt lassításnál csinálja(pedig elengedem a gázt, és első hátsó fékkel apránként finoman fékezek). Ha elindítom utána egyből, akkor nagyon gyengén jár a motor, gázadásra le is fullad, viszont ha fél percet várok, akkor szépen elindul, és a sztenderen ki is pörög, majd ha ráülök van hogy nehezen, de van hogy könnyedén felpörög.

Gyertyát cseréltem benne.



2015. jún. 7. 10:23
 1/4 vfrtom ***** válasza:
41%
Ha új miért nem viszed be garanciális szervízbe, oda ahol vetted? Minek tekergeted , ha nem értesz hozzá.
2015. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát 250 km-re van innen az ahol vettem, mivel a városban nem volt semmi értelmes.
2015. jún. 7. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van valami kis apró dugulás a levegő fúvókánál.

Ezt egyszerű kilöketni onnan és még bontani sem kell a motort.

A légszűrőről húzd le a csövet, majd indítsd be a motort.

Fogd be a cső végét és párszor húzd rá a gázt.

4X, 5X, 10X.

Baja nem lesz tőle viszont a törmelék kijön belőle azonnal.


Nekem volt már hasonló problémám s ez a megoldás segített.

Ha így se jó, akkor szervíz.

2015. jún. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszod :) megoldódott a probléma a segítségeddel, és egy kis karbi állítással(meg a benzincsapot cseréltem le)

Most pöccre indul.

2015. jún. 10. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!