Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Joggal gondolják a használt...

Joggal gondolják a használt autót hirdetők, hogy ha sokat kellett költeniük a szervizre, akkor drágábban adhatják el a hirdetett autót?

Figyelt kérdés
Például egy 20-25 éves autón, ha nem csak a kötelező olajcsere volt, hanem szilent, futómű, stb. vagyis számukra többe került eddig az autó, mint gondolták volna, akkor többért is adhatják el, vagy az azonos típusokhoz lehet viszonyítani az árat és lealkudni a többletet?

2015. jún. 7. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Az még hagyján, de még a rárakott haszon is ott van...
2015. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tomcatters ***** válasza:
Ha számlával tudjak igazolni,hogy ellettek vegezve a javítások,akkor igen többet ér ... Veszel egy olcsóbbat ,akkor azon valoszinűleg később neked kell kijavitanod az esetleges hibákat :)
2015. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az a szomorú, hogy ma Magyarországon, sokan úgy gondolják, hogyha eladás előtt az évek óta rothadó hibákat rendbe rakják, ami amúgy normál esetben természetes lenne, akkor az ő autójuk bizony a piac ár legalább dupláját érik.


Tisztelet a kívételnek, de normál esetben, minden autót rendszeresen szervizelni kéne, viszont itthon főleg az olcsóbb autóknál az a divat, hogyha valaki tényleg szervizelte az autót veri a mellét, hogy b@xszki ez rendbe van téve... :\


Hál istennek drágább autóknál, ahol nem számít minden forint, ez fel sem merül, hogy rendben van téve egy autó.

2015. jún. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tomcatters ***** válasza:
Én inkább megvennék 2-300 ezerrel drágábban egy tutira rendbetett autót :)
2015. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ennek kéne természetesnek lennie így van, de sajnos magyarországon ekkora adok és ilyen csekély fizetések mellett, kifejezetten luxusnak számít a megfelelő szervizelés, ami bizony emiatt valóban többet ér eladáskor.


Én is inkább adnék többet, egy jó állapotú autóért, amivel törődtek, szervizelték.


Úgyhogy ebben az országban joggal gondolják.

2015. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Alapszabály a használt autók terén : SOHA SENKI nem fizeti meg normálisan a felújítást / szervíz költségét.


Ha ráköltesz mondjuk 200e-t az autódra jó, ha 100-al adnak érte a piacon többet. Ez amúgy köszönhető leginkább annak, hogy MOn hogy, hogy nem mindig "nagyszervíz" után adják el az autókat...

2015. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azon csodálkozom, hogy valaki benyalja, azt, hogy a fél autó ki volt cserélve, és csak 700 ezer az ára. :D

Persze miután a rothadó verdát rendbe rakta 1 milláért, aztán gyorsan eladom 700 ezerért.

Tiszta haszon...

2015. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tomcatters ***** válasza:
Sztem senki se olyan hü.e,hogy 1 millaert rendbeteszi,és 700 ert továbbadja,ha annyit költött rá ,akkor saját magának csinálja meg az ember.... Másik meg ,ha számlával tudja igazolni ,h cserélt pl: féktárcsakat,fékbetétek, futómű alkatrészek ...stb amit ellenőrizni is tudsz a számlák mellett... akkor érdemesebb azt megvenni 2-300 ezerrel többért ,mint mondjuk annyival olcsóbban... és ugyan azt rákoltöd te magad és bajlódasz vele.. szervizbeviszed.. addig használni sem tudod...stb Lényeg .. egy láthatóan,érezhetően jobb álapotú autót drágábban érdemes megvenni... Nem mint átlag magyar ... "semmiért jót,10 éves 150 e km el" ...stb
2015. jún. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért látom elég naivak vagytok. Nagyon sok autószerelő van, gondolod, ha kifizeted neki az áfát, nem ad számlát. Szervízkönyvet lehet venni az ebayről.


Amit írtam az autóval, kapcsolatban, hogy ráköltök 1 millát, azt úgy is gondoltam. A legtöbb hirdetés így van fent, "most volt olajcsere, szűrőcsere, vezérműszíj csere, silenetek, meg lengés csillapítok cserélve" Ja és pont most miután ráköltöttem ennyit akkor adom el.


20 ezer ft-t a hivatalos szervízben átnézik, és megmondják, hogy frankó a verda. Csak sokan sajnálják. Inkább bukjak 20 ezret, mint 1 milliót.

De hát a legtöbben azt látják 130 ezer km van benne, hiába 12 éves. Ez még új. Aztán bőven benne a duplája. Használautó piacon voltam kint Kőbányán, na ott vannak csodák. Érdemes elnézni oda, ott lehet látni a kamu királyokat.

2015. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tomcatters ***** válasza:

Hát az biztos,hogy 100 ból 99 tekert órás

De pl azt en is megtudom allapitani,hogy fektarcsak szilentek fekpofak lettek e cserelve rajta, itt nem a számlán es a kamuszervizkönyvön van a hangsúly .. pl egy plda e46 bmw van 1.200 es van pl 1.550 alt az 1 millio korül pl olyanbol jót nem kapsz :)

2015. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!