Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi bar nyomásra fújjam a...

Mennyi bar nyomásra fújjam a gumikat?

Figyelt kérdés

225/55 R16-os téli gumit meddig fújhatom?

Maximum érték érdekelne, de azért ne durranjon el.


2015. jún. 8. 10:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Tanksapka-fedélen rajta van mikor mennyi levegő kell a gumiba.

Illetve, te magad is eldöntheted szemmel, hogy mikor kevés és mikor sok a levegő

lényeg, hogy a teljes futó felület érintkezzen az aszfalttal, ha kicsit berogyik a gumi külseje kevés

ha már a borda széle nem éri az aszfaltot akkor túl sok.

2015. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A gyári értékre állítsad be. Ne ezen akarj spórolni.
2015. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom a gyári értéket, így vettem az autót. Azt meg a valamelyik műsorban mondták, hogy a gyári értékre rá lehet tenni 0,2-t. De fogalmam sincs mennyi az annyi. 2,3 vagy 2,5 vagy 2,8 és hogy ez maximum vagy gyártói közlés ,az sem mindegy!
2015. jún. 8. 11:07
 4/19 anonim ***** válasza:

sztem elől 2,25

hátul 2.0


asszem

2015. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 szántóvető ***** válasza:
kár hogy titkolod a kocsid adatait.
2015. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha az autóra nincs homologizálva ez a méret, akkor csak találgathatsz de jó kiindulási alap lehet hogy megnézed hogy milyen értéket ad meg a legnagyobb legperesebb gumira az autógyár (ezt hadd ne guglizzuk ki helyetted) és annál 1-2 tizeddel nagyobb értékre állítod be. Itt persze azt feltételezem hogy ez a méret már túl nagy az autóra.
2015. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A kérdező helyében, én egy roppant agyafúrt trükkel kísérleteznék! Beírnám "guggoló" :) keresőjébe pl. azt, hogy Autodata, majd azon belül a márkát, típust, évjáratot, és néhány másodperc múlva, pontos gyári adatokat boldog tulajdonosa lennék. Így, nem kellene a kíváncsi -és bizonyára végtelenül rosszindulatú- embereknek elárulni, hogy milyen autóm van. ;)

Természetesen ez egy nagyon komplikált megoldás, sokkal egyszerűbbnek tűnik vakon és rejtjelezve kérdezgetni, majd az esetleges használhatatlan válaszokat lefikázni.

2015. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Tomcatters ***** válasza:
Nemtudom kerdezo milyen kocsit vett nekem egy accord van az gyarilag elöl 2.2 hatul 2.0 (225/45/R17) SZerintem neked is hasonlo érték kell
2015. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Miért titkolnám, ki mondta, hogy titok egyáltalán? BMW 5 Series van.
2015. jún. 8. 14:01
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi értelme a kocsi adatait megadni amúgy. Ezt a gumit további 9999888 autóra fel lehet tenni.
2015. jún. 8. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!