Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szilikon sprayvel érdemes...

Szilikon sprayvel érdemes autómosás után, szennyeződéseket eltávolítva lefújni a kocsin lévő műanyag és gumi elemeket? Küszöbvédő, ajtókéder gumija, lökhárító műanyag része, stb.

Figyelt kérdés

Mennyire hatásos és tartós?

Alapvetően gumi peremét szoktam néha ajánlatra befújni, de most olvasom hogy mi mindenre jó, és ha tényleg szép fényt ad a műanyagnak, akkor a kicsit megkopott elemeket fel tudnám vele újítani.

Ha hasznos, akkor érdemes időközönként újrafújni annak érdekében hogy tartósabb legyen?


2015. jún. 13. 06:29
 1/5 anonim ***** válasza:

érdemes.

nagyon hatásos, csak egyenletesen kell elkenni rajta (vagyis ráfújod aztán valami ronggyal még áttörölgeted rendesen.

műanyagon tényleg jó, a motorom telibe lefújtam vele és mintha új motort vettem volna, de persze újabb napfényes parkolásoknál elment a színe és csillogása egy idő után.

2015. jún. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes. De kopott lemattult felületekkel már nem tesz csodát. Gumira inkább vegyél gumiápolót. Abban is van szilikon, de valamennyi fekete színező anyag is, na azzal valamelyest jobb hatás érhető el és nem fénylik annyira mint a tiszta szilikon. Műanyagokra is van speciális ápolószer.
2015. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. jún. 13. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Ne fújd le szilikonnal.A gumit főleg ne.A szilikon szárítja a gumit.Sokkal hamarabb tönkremegy.A glicerint ajánlom helyette.Müllerben kapni.Én higítás nélkül szoktam átkenni vele a gumikat.Külső műanyagokat én a Turtle Wax gyors viaszával szoktam áttörölni ugyanúgy,mint az autó fényezett elemeit mosás után mikroszálassal.De persze ide mehet szilikon is.De szerintem csak zsíros kinézetet ad a felületnek,és bele ragad a por.Autóápolási szereknél én kimondottan figyelek rá,hogy ne használjak szilikontartalmú terméket!Inkább vízbázisúakat keresek.A legtöbb kis mennyiségnem így is tartalmaz szilikont sajnos.Erre érdemes odafigyelni,elolvasni a termékek összetevőit.Érdekességképpen leírom,hogy pl a C betűs ablaktisztítóba is van szilikon.Én nem is használom szélvédőre,mert este fátyolossá teszi azt...
2015. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Autoglym Bumper & Trim Gel elég jó a külső műanyagokra amúgy.
2015. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!