Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan zajlik jogositványnál...

Hogyan zajlik jogositványnál az orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

A látásvizsgálatnál csak le kell olvasni a táblát vagy géppel is Bemérik?

És ez máshogy zajlik magán és más fajta orvosnál?


2015. jún. 13. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle módon. Van, ahol kérdés nélkül kiadják a papírt. Van, ahol van látásvizsgálat, de nem gépi hanem táblás, és színtévesztős. Van, ahol elküldenek laborvizsgálatra is. Sosem tudhatod, hogy az orvos mennyire veszi komolyan.
2015. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a legrosszabb, ha az orvos vizsgálat nélkül kiadja az alkalmasságit.

A vezetést kizáró ok csak nagyon kevés van egészségügyi szempontból, de azokat illene komolyan venni.

Nem vezethet, aki eszméletvesztéssel járó betegségben (pl. epilepszia) szenved - kell részletezni, hogy miért?

A másik kizáró ok a magas fokú látáskárosodás, de amíg az lencsével korrigálható nem kizáró ok, csak korlátozás (1.01, 1.06 kód)

A látás viszont alapvető követelmény a vezetéshez, s nem az orvos miatt, hanem a biztonság miatt... egy balesetnél nem hivatkozhatsz arra, hogy rosszul látsz, vagy színtévesztő vagy.

Mellesleg az autóvezetés olyanok számára is lehetőség, akik mozgásukban korlátozottak, olyan is vezethet autót, aki nem tudja lábbal kezelni a pedálokat, de süketnéma is kaphat jogosítványt, a megfelelő korlátozások betartásával...


Mindezeket csak azért említem, mert egyszerűen nem értem, hogy egészséges emberek miért paráznak az alkalmasságitól.

Van sejtésem: sokan tisztában vannak vele, hogy a látásuk nem tökéletes, de nem akarnak szemüveget, kontaktlencsét viselni... nekik nem a szemüvegben vezetés ellen kellene ügyeskedni, hanem belátni annak fontosságát, ha arra szükség van.

Nagy sebességgel haladva az sem mindegy, hogy egy jelzőtáblát milyen távolságról ismersz fel, ha nincs idő rákészülni a tábla utasítására, kapkodás a következmény, a kapkodásból pedig könnyen lehet veszélyhelyzet...

2015. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem a szememmel van baj,de hordok szemüveget, egyébként hallottam már olyanról is hogy valaki az egyik szemére vak volt és mégis kapott jogsit, egyébként akinek rossz a szeme nem ettől szenved balesete,ez marhaság.
2015. jún. 13. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszédnak volt egyik szeme üveg és vezethet.Én a cukros dokitól hozok igazolást,hogy nincs akadálya a vezetésnek.Szemüvegem régen van,de jelezve van a jogsin.A vérnyomás fontos,mert nem szeretik a 170-s számot.
2015. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!