Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort vegyek kezdésnek?

Milyen motort vegyek kezdésnek?

Figyelt kérdés

Szóval ha minden jól alakul jövőhéten kezdem meg az A1-es jogosítványt motorra, ebből kifolyólag már borzasztóan sokat nézegettem jobbra-balra,hogy milyen motort, hol vegyek, satöbbi. Kiskorom óta motormániás bolond vagyok, viszont most jött el az esély hogy legyen is egy érvényes iratokkal :)


Mindenféleképpen sportmotort szeretnék, váltósat, 125 köbcentiset.


Néztem már YZF125-öt, imádom, álom lenne ha megvehetném, csak hát nem egy olcsó mulatság. Honda NSR, Yamaha NSR egyéb hasonló motorokat amiket legálisan lehetne is vezetni.


A lényeg, hogy a 100-at legalább kitolja, mivel későbbiekben amikor már utakon, közúton rendesen ráéreztem, utána kimehessek autópályára is vele és szépen lassan megszokjam ezt az egész rendszert, emellett még annyi, hogy a hangja ne legyen olyan mint egy láncfűrész és fűnyíró keverékének az egyvelege.



2015. jún. 15. 13:18
 1/3 szerencses85 ***** válasza:

Két választásod lehet: kétütemű, és négyütemű. Ha a fűnyíróhoz hasonló hang nem tetszik, akkor a kétütemű kilőve, viszont én csak a hangért nem dobnám arrébb a kétüteműt, mivel 2-3x akkora teljesítményű lehet egy azonos hengerűrtartalmú 2 ütemű, mint egy 4. A kétüteművel bátran tarthatod a 100-as tempót, körülbelül 130 a végük. Hátránya, hogy többet kell szervizelni, többet fogyaszt, és ugye a hangja. A négyüteműeknek inkább 4 ütemű kistraktor hangjuk van, mintsem rendes nagymotor hangjuk, igaz, férfiasabb, mint a kétüteműé. Teljesítményük 10-15 ló között ingadozhat, ami nem éppen sok, 100-as utazót nem kísérelném meg vele hosszú távon. Cserébe nem kell annyira pörgetni, illetve 2-3 literből elvan, ha nem húzod neki állandóan. Ha autópályán is akarsz menni, illetve szereted a gyorsaságot, ebben a kategóriában mindenképpen 2 üteműt ajánlanék.

2 ütemű pl. a Honda NSR, Yamaha TZR, stb..

4 ütemű pl. Yamaha YZF125, Honda CBR, stb..

2015. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, körülnézek hogy mennyibe lehet a 2 üteműeket kapni, egyébként amennyit eddig láttam belőlük videón, fórumokon, eléggé sokan dícsérik és szeretik ezt a két gépet.
2015. jún. 15. 15:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a viszonylag gyors választ :D
2015. jún. 15. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!