Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 1.6 Indítási...

SzBalazs90 kérdése:

Ford Focus 1.6 Indítási probléma. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Ford Focus 1.6 2002-es évjárat.

Hidegindításkor van hogy "dadog a motor" (ez 10 alkalomból kb 3) de mindez nyáron a melegben jön elő, télen az ég egy adta világon semmi gondja nincs. Volt már rá példa, hogy le is állt ezen "dadogás" következtében pár másodperc után, viszont utána pöccre indult, minden probléma nélkül. Ugyanígy hideg motornál kis gázadás után ingadozik az alapjárat, de pár pillanat után visszaáll normálra.

Motorhőfok jeladó cserélve, alapjárat szabályzó tisztítva, a jelenség továbbra is fennáll. Sad

Próbálkozzunk az alapjárati szabályzó cseréjével?!

Ha valakinek volt már hasonló problémája kérem jelezze.



2015. jún. 17. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rövid ideig jár a motor hidegindítást követően (garázsból kiállás, garázsba beállás) akkor az újraindításkor lehet ilyen jelenség, főleg ha a gyertyák is már megették a kenyerük javát. Ha lehet akkor kerüld az olyan helyzeteket amikor csak rövid ideig kell járatni a motort. Amíg nem melegszik be és leállítják a motort akkor marad a hengerekben egy kis benzin és aztán újraindításkor a motorvezérlés megint a teljes hidegindításhoz szükséges benzinmennyiséget "belövi" ami már egy kicsit sok a motornak, "fuldoklik" benne.
2015. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Viszont a probléma pont hogy akkor jelentkezik, ha huzamosabb ideig áll pl amíg dolgozom, vagy délben amikor megyek dolgozni, de akkor is csak abban az esetben, ha megleg van, vagy tűzi a nap. És a probléma, hogy tulajdonképpen a szerelőnek sem tudom annyira elmagyarázni a jelenséget, amikor pedig otthagytam neki, hogy majd ő beindítja és megnézi, természetesen probléma nélkül indult...
2015. jún. 21. 10:08
 3/4 anonim válasza:
Szia Sikerült megoldani a problémát? Nekem fiestám van úgyan ilyen problémákkal
2018. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ugyan ez a hiba jelenség van 2008 1.6 vct.
2022. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!