Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A VW-kben mikor megy a klíma...

A VW-kben mikor megy a klíma miért van olyan nagy hangja a ventilátornak mintha szét akarna szakadni az autó vagy fel akarna szállni?

Figyelt kérdés
Az összes többi kocsiban szinte alig hallani.
2015. jún. 18. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A Való Világban XDXDXDXD
2015. jún. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyetlen VW-ben hallottad te ezt, amelyikben valami baj volt a klimával. Vagy lehet maxra volt állitva a ventilátor, de olyankor hidd el, hogy az összes autó klimája hangos.
2015. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én a kocsi orrában lévő ventilátorról beszélek.
2015. jún. 18. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó megfigyelés, nekem is feltűnt. Szerintem a klíma bennük egy végtelenül buta szerkezet. Az én autómban (márkát nem mondok, de nem VW gruppe) pl ha bekpcsolom a klímát egy darabig el sem indul a ventilátor, majd mikor indul akkor is csak annyira forog amennyire kell. A VW-é meg csak ki be kapcsol, nincs fordulatszám szabályozás. Egyébként még akkor sincs olyan hangos az enyém ha maximumon megy a ventilátor.
2015. jún. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Naivitás azt hinni, hogy ez a márkán múlik...
2015. jún. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Nekem Audiknál tűnt fel, hogy úgy szól a hűtőventilátor, mint egy felszálló F16-os. Típusfüggő, hogy a kocsit a gyártó nagyobb fordulatú, teljesítményű hűtőventilátorral látja el, ami kevesebbet jár, vagy alacsonyabb teljesítményűvel ,ami több időt pörög ugyanannyi visszahűtéshez. A lapátozás kialakítása is erősen befolyásolja a hangerőt (meg persze a hűtésteljesítményt is).

A VW-Gruppe ezek szerint azt a logikát követi, inkább legyen kicsit hangos, mint hogy túl sok üzemórát gyűjtsön.

2015. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na hát akkor most leirom én is, abszolút nem márkafikázásból vagy ilyesmi: nekem a Fordoknál tűnik úgy hogy nagyon hangos a klima. De higyjétek el, minden autón nagyon hangos, csak kevesen járatják maxon a klimát, meg bent ülve nem is gondolod hogy kivül milyen hangos.
2015. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!