Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E46 320D kuplung hang, mi ez?

BMW E46 320D kuplung hang, mi ez?

Figyelt kérdés

A fent említett típusnál, ha a magszokottnál durvábban engedem fel a kuplungot pl. visszaváltáskor, valami megszólal.

Elindulásnál rendben van minden, meg normál használatnál sincs semmi, de ha pl. magasabb fokozatban kinyomott kuplungnál kicsit megpörgetem, felengedem a kuplungot, akkor is megszólal. (kicsit olyan hang mint a kinyomócsapágy, de annak mindig kéne szólni ha nem tévedek)

Mi lehet ez? Tárcsa, vagy esetleg kettős tömegű ledkerék?

Válaszokat előre is köszönöm.



2015. jún. 19. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy kettős tömegű lendkerék...

Átnézném a kardáncsuklót illetve a kardántartó csapágyat is. Bár ha csukló akkor minden váltásnál koccanó hangot hallanál.

Hasonló gondom volt mikor a kardántartó csapágy ment ki :)

2015. jún. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kardáncsuklót ismerem, van hobbinak egy 535-ösöm, annak kicsit kattan, de azt mondták, ha vennék újat, párszor meghajtom, megint úgyaez lenne, hagyjam a fenébe.


De ennél olyan mély rövid sípolás szerü. Kattanni nem kattan. Néha ha szerencsétlenül csúsztatom, akkor rángatva indul, de ez elég ritka. Szóval lehetne vele élni, de zavar, hogy valószínü ez valaminek a kezdete, és nem tudom mikorra tervezzek és minek a cseréjét.

2015. jún. 20. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem valószínű, szerintem kezdődő kinyomócsapágy, nem feltétlenül kell állandóan szólnia.
2015. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. jún. 20. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!