Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki szokták vonni a kereskedésb...

Ki szokták vonni a kereskedésben ideiglenesen az autókat?

Figyelt kérdés
Holnap délelőtt mennék megnézni egy autót, viszont elfelejtettem rákérdezni, még sohasem vásároltam kereskedésből. Ha ki van vonva ideiglenesen, akkor maximum megnézni tudom, mivel szombaton nincs okmányiroda.
2015. jún. 19. 22:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán hogy működik ilyenkor az átíratás? Ugyan úgy megvan rá a 15 napom? Nem igazán szeretném, hogy ott intézzék.
2015. jún. 19. 22:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem biztos, én úgy vettem, hogy nem volt kivonva.

Kipróbálni is ki tudod, mert van hozzá rendszámuk.


Max lefoglalózod, és megveszed hétfőn. Vagy trélerrel hazaviszed holnap.

2015. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából bevallom őszintén, hogy az autóra van meg a kp-m, átíratásra csak jövőhét után hétfőn lenne, ezért holnap elhoznám, kötnék rá egy biztit, és majd át lenne íratva, úgyis van rá 15 napom. De mostmár fogalmam sincs, hogy hogy működik ez az egész.
2015. jún. 19. 22:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobb, ha addig nem jársz vele, amíg nincs átíratva. A kereskedők általában kivonatják a forgalomból az autót, hogy ne kelljen adót és biztosítási díjat fizetni utána, ami érthető, mert 10-20 autó esetében ez egy kisebb vagyon lenne. Átíráskor az autód automatikusan visszahelyeződik a forgalomba. A kereskedő le fogja jelenteni az okmányirodában, hogy eladta az autót, te pedig jobb híján a régi forgalmival, meg egy adásvételivel fogsz mászkálni. 15 NAPTÁRI napod van átíratni az autót, ha elhalasztod, büntetnek érte. Legalább biztosítást köss az autóra, mert az adásvétel napjától számítva pörög a fedezetlenségi MABISZ díj, ami 4-500ft/nap!
2015. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Jobb, ha addig nem jársz vele, amíg nincs átíratva."


MERT?! Ott az adás-vételije, köt rá biztosítást, teljesen legálisan járhat vele!


Kérdező:

Amíg annyi pénzed nincs, hogy:

1. megvedd

2. gatyába rázd (használt autóról beszélünk, szinte kizárt, hogy hibátlan legyen)

3. átírd


Addig inkább ne vedd meg.

2015. jún. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!