Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek közül melyik a legjobb...

Ezek közül melyik a legjobb Taxis kocsinak? Mennyire veszélyes az éjszakai taxizás?

Figyelt kérdés

Mindenképp 7 személyeset szeretnék és ha lehet alacsony fogyasztással...

10 évnél nem lehet öregebb egy taxis autó és euro5 motorral kell rendelkezzen.

Ezeket néztem eddig:

1. Ford C-Max

2. Opel Zafira B

3. Volkswagen Touran

Franciát azt mondták hogy ne vegyek csak németet és én is ezt gondolom.

Debrecenben mennyire kell félnem taxisként egyedül fuvarozni az utasokat akik gondolom főként fiatalok lesznek éjszaka?

Mit tudok tenni vagy hogyan védekezzek ha valami balhé van?


2015. jún. 21. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Én helyedben renault grand scenicet vennék, megbízható autók de megértem, hogy nem szeretnéd sokan vonakodnak a francia kocsiktól. Az általad megnevezett autók közül a legtakarékosabb a ford: városban is elvan 5 literrel.

Megbízhatóság szempontjából vw touran, de a ford se rossz.

Szerintem a fordot válaszd.Biztonság szempontjából szerintem elég ha a taxitelefonodon kívül van még egy a zsebedben amelyről egy gombnyomással tudod hívni a rendőrséget.

2015. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom melyik lenne a jobb vétel, én se vagyok nagy autószakértő:) De taxizok.

BP-en dolgozok. Éjszaka főként bulizok vannak igen. Félni én nem nagyon szoktam. Inkább csak a részeg hülyék a fárasztóak. Nyomják a süket dumát amire nagyon nem vagyok kíváncsi. De egy idő után megtanulja az ember az egyik fülén beengedni a másikon meg ki:) Néha úgy bevannak rúgva, hogy nem igazán tudják azt se elmondani hova akarnak menni. Van hogy mikor megérkeztünk akkor derül ki, hogy nincs is már nála annyi pénz, hogy kifizesse az utat. De egyébként agresszív utasok nem szoktak lenni. Egyedül a cigókkal kell vigyázni. Én már ha az utcán leintenek fel se veszem őket. Egyedül akkor ha hívásra küld ki a diszpécser mert akkor muszáj. Nekik szokásuk nem fizetni. Ha nem akarnak kár is velük rajta vitázni mert úgyse fognak fizetni. Aztán mivel mindig többen vannak csak a baj van belőle ha az ember erősködik. De magyarokkal balhé még nem volt. Azért gázspray mindig van nálam, biztos ami biztos. Olyan helyen, hogy az utasok ne lássák, de én egy mozdulattal elérjem és használni tudjam ha kell. Bár zárt kocsiba én is ráfáznék szerintem:) De azért jobb ha van úgy gondolom:)

2015. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A taxizásnak mindig voltak veszélyei, főleg, ha éjszaka dolgozol.

Nem is biztos, hogy megéri éjszakázni, ismerek Debrecenben olyan taxist, aki alkonyatkor befejezi a melót, igaz az oka elmondása szerint, hogy este már nem jól lát, és ha nincs valami komoly rendezvény, nem is éri meg éjszakázni.

Vannak persze utasok este, éjjel is, többnyire szórakozóhelyek környékén: normálisak, idióták, józanok, részegek - abból meg semmi jó nem sül ki, ha beszállás előtt kezdi szelektálni, hogy kit nem hajlandó elvinni.

A biztonság nem csak annyiból áll, hogy ne támadjanak meg, elég ha egy illuminált utas beleokád az autóba.

Magántaxisként nehéz odaférni a jó helyekhez, társaságoknak vannak fizetett parkoló a városban, s mivel ők kolóniában dolgoznak, általában jól informáltak (merre van dugó, rendezvény)

2015. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A Touran a legjobb választás.
2015. jún. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
faterom is grand scenic tipusúval nyomja 6 éve, és még sosem volt különösebb baj, annak ellenére, hogy nem nőtt a szívéhez. Amúgy én is a Tourant választanám.
2015. aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!