Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Bravo 1.4-be csak Selénia...

Fiat Bravo 1.4-be csak Selénia performer 5w-30 vagy 40 olajat szabad önteni?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem a fent említett autót, le szeretném cserélni az olajat, nem csak mert esedékes, hanem előjött az egyik típushibája, mindig eltömődik valamelyik olajzó furat, gondolom mert nem megfelelő olajat öntöttek bele. Arra lennék kiváncsi hogy csak a gyár által megadott olajat ajánlott használni, (ami közel 15 ezer forint lenne) vagy más 5w30 vagy 40 is jó bele, amit fele annyiért lehet kapni?
2015. jún. 21. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A teljesítményszintnek kell megfelelnie (API, ACEA) meg a viszkozitásnak. Lényeg, hogy időben legyen cserélve. Ez a motor erre allergiás. Én a 10 ezret nem lépném túl vele.
2015. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az AutoData szerint 10W-40-es olaj kell bele és Acea A3/96, vagy CCMC G5 minősítésű. Bármilyen márkát tehetsz bele, ami tudja ezt.
2015. jún. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5W-30 menjen bele. Az összes 1.4 azért bullik, mert lökik bele ész nélkül a 10W40-et, ez összeszed némi kis szennyeződést,kokszot és rögtön eltömődnek a vezműtengely olajozófuratai. Az 1.4 12v-be csak 5W-30.
2015. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én nem váltanék a Selenia-ról, a Fiat-ok, Alfa-k erre az olajra vannak építve/ tervezve, lehet hogy jó bele más is, de én akkor sem változtatnék rajta. Nekem amugy Alfa-m van, csak Selenia olajat kap.
2015. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!