Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionosok, Ti hogyan védekezt...

Kamionosok, Ti hogyan védekeztek a bevándorlók ellen?

Figyelt kérdés

A videókat elnézve pl Calaisnál. Az úton sorban állnak az emberek, odafutnak a pótkocsihoz felugrálnak stb...


Ti mit csináltok? Inkább kinyitjátok a hátulját csak a ponyvát ne vágják fel? Vagy ha az átkelőhöz értek megkértek egy rendőrt hogy ellenőrizze a kamiont?


És amikor calaisnál vagytok akkor meg sem álltok, nehogy felugorjanak?



2015. jún. 22. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyan nem vagyok kamionos, de félre állnék és gázfegyverrel fenyegetném a ro.adékokat és leszállítanám őket, mert ha kamionos lennék gázfegyvert minimum tartanék magamnál (természetesen engedéllyel, de arra gyerekjáték beszerezni). Vagy legalább egy sokkolót tartanék. Egy vasrúd kevésnek bizonyulhat 5-6 senkiházi ellen.
2015. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

bántalmazni őket büntetendő, a sokkoló meg illegális, a vasrudat meg jobb ha nem használod mert ha megversz 1et azzal még a végén téged sittelnek le..


Sajnos ez a helyzet :(

2015. jún. 22. 13:03
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Én 14 éve vagyok kamionos. Sokat nem tudsz tenni, nem szabad megállni már a német - belga határ után lehetőleg éjszakára, legfeljebb tankolni. Ha mégis muszáj, vannak trükkök, pl. megfordulni a pályán és a túloldalon megállni, reggel megint megfordulni. Ha még francia oldalon önként jelentkezel kontrollra, az mentesíthet a felelősség alól. Nekem még 2002 - ben találtak 8 személyt a raktérben, francia oldalon, nem lett semmilyen következménye.


Calais környékén már semmi esetre sem szabad megállni, a helyzet évről évre rosszabb, korábban csak beszöktek a kocsiba az éj leple alatt, ma már agresszívak is. A hatóságok tehetetlenek. Ha a sofőr kezd "magánakcióba", s jól megverik többen a bevándorlókat, és kiderül, őket veszik elő. Ha átviszed őket és a pudingevők találják meg, fejenként 2000 fontot vernek a sofőrre! Nesze neked demokrácia! Így könnyű befogadónak lenni.


Rengeteg sztorit tudok, volt akire felmásztak és átvitte őket Írországig, volt aki megfordult, elindult velük Belgium felé, menet közben elkezdtek tombolni a beduinok, bontották szét a pótkocsit és hasonlók.


Én már sok éve tartálykocsival járok, szerencsére azzal kisebb a veszély, de hallottam én már olyat is, hogy az alvázra meg a hátsó hídra másztak fel, volt ebből halálos baleset is.

2015. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az nem lenne megoldás, hogy mondjuk máshol átutazni? Mondjuk Amsterdam, vagy van ez a "vonat" is, mondjuk azt használni?
2015. jún. 22. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 2 hónapban mi nagyon sok mindennel kísérleteztünk hogy a sofőrök biztonságban legyenek és a rakomány se sérülhessen.

Az egyik jól bevált dolog,hogy Calais körzetében éjszakára a kamionjaink egy őrzött és zárt parkolóban állnak meg. Itt annak a lehetősége hogy menekültek feltörjék vagy elbújjanak rajta, egyenlő a nullával.

A másik sikeresen alkalmazott dolog a biztonsági kíséret. Megállapodott a cég egy francia biztonsági céggel akik az őrzött parkolóból adott nap-adott időben "átkísérik" a kamionokat a biztonságos kikötői parkolóba. 3-5 kamion és mögöttük egy civil jármű halad,benne a biztonsági szolgálattal. Szükség esetén van jogkörük intézkedni,gázspray és fegyver is van náluk.

Ha esetleg csak egy jármű várakozik egy kezes fuvarban,akkor a sofőrhöz csatlakoznak a biztonságiak.

Nálunk eddig gond nem volt.

2015. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell lekötni az árut, aztán csaliba csalni őket, bemásznak, aztán pályán nyomni egy satuféket, a rakomány pedig teszi a dolgát ;) Had hulljon a férgese.

Aztán rájuk fogni, hogy törtek zúztak, én lekötöttem az árut.

2015. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, van lehetőség máshonnan is menni, Hoek Van Holland (Rotterdam) - Harwich kompjáraton, de az 5.5 óra, mondjuk szuper rajta a kaja. Van - legalábbis régen én voltam vele - a Dover - Zeebrugge komppal is. Nem esküdnék meg rá, de ha jól emlékszem van hajó Oostendéből is. Persze ha sokkal többen járnának ezekkel a viszonylatokkal, akkor átszoknának oda is a bevándorlók.
2015. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó előtti: eltaposol pár csótányt 2x annyi jön a helyére. Meg az amúgy sem egy humánus megoldás, már elnézést...
2015. jún. 22. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!