Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós segédmotor...

Automata váltós segédmotor jogosítvánnyal vezethetek váltós motrot?

Figyelt kérdés
Ősszel lett meg az automata váltós segédmotor jogsim. A jogosítványba úgy van beleírva , hogy AM. Van egy robogóm, de szeretnék majd egy váltós 50cm3-es gyorsasági motrot. A kérdés , hogy ha én váltós motorral vezetek de autmata segédmotor jogsival, akkor, ha a rendőr megállít mire lehet számítani ? Büntetés, pénzbírság , vagy semmi ?

#jogosítvány #AM #segédmotor jogsi #automata váltós segédmotor #váltós segédmotor jogosítvány
2015. jún. 22. 21:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
NE VEGYÉL 50 CCM-ES GYORSASÁGIT! Nagyon bénák! Amellett hogy csúnyák,még a hangjuk is szörnyű magukhoz képest! Ha gyorsaságit akarsz,menny nagyobb kategóriára...Sírni tudnék mikor meghallok egy ilyet az utcán..Egyébként én is jogsizok,AM,meg kérdeztem az oktatót,Ő azt mondta fel lesz jegyezve hogy automata váltóssal vizsgáztam,és nem mehetek váltóssal. De ha a mopedautót nézzük,ahhoz se kell szinte semmi,hogy menyen, csak Te,mégis úgy működik mint egy rendes autó...Engem nem fog érdekelni,veszek majd egy váltósat! :D
2015. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Segédmotoros jogsid van. 50cm3ig bármit vezethetsz.
2015. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs beleírva a "kizárólag automata váltós robogót vezethetsz vele" számkód,azthiszem 78,akkor vezethetsz váltósat is,bár az 50-es gyorsaságin kiröhögnének,mert lehet hallani a hangján hogy nem rendes motor és aki meg egy kicsit is ért a motorokhoz tudni fogja,hogy az csak egy segédmotor.Ezt nem sértésnek szántam.Ha bele van írva ez a kód és váltós motorral mész akkor:Az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító kategóriával|Helyszíni bírság 35000ft|Pénzbírság összege:70000ft
2015. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert álítólag felvan tüntetve a jogosítványba, hogy autómata váltós, de mingyárt rakok fel képet is. Nem tudom, hogy mi legyen. Mindenféleképpen szeretnék eggyet, mert régen volt tesómnak, de már 2-3 éve eladta, és nekem nagyon tetszett.
2015. jún. 22. 22:23
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Figyelj,ha az tettszik akkor vedd meg, szíved joga, akiknek meg nem tettszik azt vedd figyelmen kívül.
2015. jún. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


és [link]


Ezzel lehet, vagy nem ? Ebben nem találtam 78-as számot. Bocsi , csak nem értek az ilyenekhez :D

2015. jún. 22. 22:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Vezethetsz váltósat is,amúgy meg itt a Gyik-en is sok olyat hallottam hogy valakinek ráírták és valakinek nem.
2015. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, max még annyit csinálok, hogy mielött megvenném az új mocit, beszaladok az iskola irodájába, megkérdezni, hogy akkor most hogy is van, enyit még meg ér, minthogy aztán mégse lehessen :Dnemhiányzik a büntetés :D
2015. jún. 22. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
A jogsin nincs korlátozás - emlékeim szerint a 78-as kód csak nemzetközi kategóriák esetén létezik, az AM pedig nem az. Nyugodtan vezethetsz vele bármit, ami a smkp.
2015. jún. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Az AM is nemzetközi.


Kérdező:

A te jogsidban nincs az AM kategóriánál korlátozás, ha lenne akkor az AM sorában a 12-es oszlopban lenne egy 78-as szám. Bármilyen segédmotoros kerékpárt vezethetsz.


A K (kerti traktor, vagy közismertebb nevén "rotakapa pótkocsival") mellett a 186-os szám pedig azt jelenti: „K” kategóriában meghatározott járműveken kívül lassú járművet és pótkocsiját is vezetheti

2015. jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!