Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha dízel autón tanulok vezetni...

Ha dízel autón tanulok vezetni, akkor utána kb mennyi idő és milyen nehéz lesz megtanulnom elindulni benzinessel lefulladás nélkül?

Figyelt kérdés
Dízeles autón tanulok vezetni és elinduláskor egyáltalán nem kell semmi gázt adnom, csak miután teljesen felengedtem a kuplungot. Ha jól tudom, akkor ez benzines autónál kicsit másképp van, könnyebb lefulladni.

2015. jún. 24. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az oktatóm azt mondta, hogy friss jogsival kb 4 óra átszokni a benzinesbe. De abban legyen parkolóban körözés, néhányméterenként megállással...


Nekem nem ment, kértem, hogy segítsen, így bő 1 óra alatt rendbe tette a dolgokat, és már csak hébe-hóba fulladok le.

2015. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Valamennyivel tényleg nehezebb lefulladni egy dízellel, de azzal sem lehetetlen. Benzinessel sem lesz szerintem sok gondod, kb. az első utad végére meg fogod teljesen szokni. Viszont nem szabad abba a hibába esni, hogy mondjuk 3000-ren pörgeted csak azért a motort, hogy ne fulladj le. Óvatosan felengeded a fogáspontig, és ott kezdesz el gázt adni.
2015. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Pár elindulás.

Egyébként sose értettem ezt az oktatási metódust. Attól még, hogy tanulóvezető lehetne kicsit éreztetni a dinamikát. Normál forgalmi viszonyok között még dízellel sem indul az ember gázadás nélkül ha a forgalom tempóját fel akarja venni

2015. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
hihetetlenül nehéz! az első alkalom után sírva fogsz könyörögni apucinak, hogy adjátok el a benzines szutykotokat és vegyetek helyette egy valamire való dízelt! muhaha... :D
2015. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Ezt én sem értem, nincs az az autó, amivel mondjuk egy pirosnál normálisan elindulsz gázadás nélkül... Amúgy meg egy kis Suzuki 1000-essel is el tudsz indulni akár 2-esben is gáz nélkül, csak kicsit tovább tart.
2015. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na nincsenek fából a lábaid, akkor kb 15 perc.
2015. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Kell egy kis gyakorlás, de tényleg nem tart sokáig.
2015. jún. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!