Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átmegy a kocsi műszakin, ha...

JoeBull kérdése:

Átmegy a kocsi műszakin, ha pont akkor világít az ABS lámpám, vagy ha kiveszem az ABS biztijét akkor kialszik a kontroll lámpa, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Néha felvillan az ABS lámpám a kézifék visszajelző lámpával együtt,a kézifékem és a fékfolyadékszint teljesen rendben van,úgyhogy a piros felkiáltó jel nemtom miért világít mikor az ABS bejelez!Az elmúlt két évben csinálta 3-4 havonta 1-2 alkalommal, az előző műszakin szóltam, hogy nézzenek rá, de nem találtak semmit!Most viszont napi szinten előjön a probléma!A kocsi újraindítása után egyből nem, csak ha gurulok előre pár métert akkor törlődik a hiba!

2015. jún. 26. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rossz az ABS-ed vagy valamelyik erzekeloje. Mivel a fekrendszer kritikus pont, sztem siman megbuktatjak.
2015. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A műszakira vedd ki biztosítékot ha attól kialszik a lámpa. Utána csináltasd meg.
2015. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Természetesen az fel sem merül, hogy a közúti használatra esetleg teljesen alkalmatlan autót megcsináltassuk, csak valahogy rugdossuk át a műszakin aztán lesz valami.
2015. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A fékek működnek,sztem az a lényeg, mind a 4 tárcsa cserélve lett betéttel együtt!Rengeteg autó van amiben nicsen Abs, mégis átmegy műszakin, amiben meg van, az csak egy plussz!Csak azért kérdezem, mert nem egy ismerősömnek rendes hivatalos műszakin átment a kocsija úgy, hogy pl. világított a légzsák kontroll lámpa! Viszont a neten meg legtöbb helyen azt olvasom, hogy nem világíthat egy kontroll lámpa sem!Csak véleményekre, tapasztalatokra, és ötletekre vagyok kíváncsi!Persze ha nincs nagy gond alap, hogy megcsináltatom, csak most nem akarok 100 ezreket kiadni egy világító kontroll lámpa miatt!A féfkek tökéletesen működnek, meg az Abs is ha éppen nem világít!Bár mondjuk a 4 év alatt mióta megvan a kocsi mindössze egyszer kellett satuféket nyomnom,mert egy barom nem adta meg az elsőbbséget és akkor jól jött az Abs rásegítse!
2015. jún. 26. 11:16
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Persze, szerencsére az egy satufékes szituáció megvolt már, lehúzhatod a bakancslistáról, nincs már szükség az ABS-re. Szerintem köttesd ki inkább.


Az, hogy rosszul működik egyáltalán nem egyenlő azzal, mintha benne sem lenne gyárilag


Az ilyen kocsik átmennek, de egy szaros ültetés, vagy nagyobb felni meg persze szúrja a szemét mindenkinek...

2015. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A legutolsó válasz írónak mondanám, hogy közúti használatra teljesen alkalmas a kocsim, 2 hete volt állapotfelmérésen, miután az összes féket , a kipufogó rendszert, az első lengéscsillapítókat, és a küszöböket kicseréltettem, ja és decemberben volt újra fékcsövezve is! Szóval ezeket mind magamtól csináltattam meg, és ezután elvittem egy állapotfelmérésre, hogy van-e esetleg még valami, és mindent rendben találtak!Csak azóta előjött ez a kis bibi, hogy világít az abs lámpám néha, és már elég sokat költöttem az elmúlt 3 hónapban a kocsira, és ennek a hibának a kiküszöbölését, ha sokba kerülne, akkor szeretném kicsit elnapolni műszaki utánra, még összegyűjtöm rá a lóvét, mert amiket írtam azokat is apránként tudtam megcsináltatni, viszont a kocsinak meg jövő hónap végén lejár a műszakija, és ez a hiba váratlanul jött most!
2015. jún. 26. 11:29
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Tehát még midnig van egy műszaki hibás kocsid, ami az állapotfelmérés óta szedte össze a hibát. Csűrhetjük, csavarhatjuk, a tényeken nem változtat.


Egyébként vidd el egy szerelőhöz, mivel nem állandó a hiba ezért ha szerencséd van, akkor van egy elöregedett jeladód vagy hasonló, nem túl drága hiba. De kezdd el próbálgatni hibajellel az ABS-es fékezést, hátha észrevszel valami különbséget

2015. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 5 Olyan nincs h rosszul működik, vagy működik vagy nem.

A kérdésre válaszolva, szerintem átmegy.

2015. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ABS működése nem alapfeltétel a műszaki vizsgán, az egy plusz biztonsági rendszer, de ABS nélkül is működik a fék, és azt nézik meg, hogy megfelelő-e a fékhatás, biztonságos-e a fékrendszer.

Az egy másik kérdés, hogy érdemes-e megcsináltatni az ABS-t, mi a hiba oka - jó esetben csak egy vezetékszakadás.

2015. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megoldódott a problémám!Megpróbáltam, hogy kiveszem a biztit, de úgy állandóan világított, viszont észrevettem,hogy a bizti csatija ami a foglalatba megy bele el volt oxidálódva, felcsiszoltam, egy kis kontakt spray, visszaraktam a helyére és azóta nem jött elő a hiba!Remélem ez így is marad!Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2015. jún. 26. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!