Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban nem kell váltóolajat...

Valóban nem kell váltóolajat cserélni a 320d BMW-ban?

Figyelt kérdés

Használtan vásároltam egy 2007-es 320d sedán, automataváltós bmw-t. 158.141 km van benne.

Elvittem szervizbe átnézetni és lecseréltetni a motorolajat.

Le akartam a váltóolajat is de azt mondták, hogy ebben nem kell cserélni. (BOSCH szerviz)

Ilyenről még nem hallottam, hogy nem kell.



2015. jún. 26. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden automataváltós autónál azt mondják, hogy nem kell, nem tudom miért, talán direkt akarják, hogy tönkremenjen a váltó. Cseréld le minél hamarabb a váltóolajat, és akkor nem lesz gond. Egy olyan automataváltó, amely rendszeresen kap olajat (ez a rendszeres 60-80 ezer km), örök élet és egy nap.
2015. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy azt is mondták, hogy nincs leengedője.

És akkor szoktam ennél a típusnál olajat cserélni ha a váltót javítják.


(Beszarik a váltó és javítani kell vagy is majd akkor lecserélik az olajat. kb. 500 ezerért.)

2015. jún. 26. 19:37
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok új típusra mondják, hogy élettartamos a váltóolaj...


A tapasztalat ezzel szemben azt mutatja, hogy 80-120e km-nként cserélt olajú váltók sokkal tovább bírják a strapát.


Egy jó barátunk automata váltó szerelő, én is most vittem hozzá a kocsimat olajcserére. Mondta, hogy nagyon jól ismeri ezt a típusú váltót. 2 félével találkozik:


1., Amibe nem cseréltek soha olajat és 240e km körül megfekszik

2., Amibe cseréltek és 450e körül lehal az elektronikája


Kb ennyi számít.


Az, hogy van-e leeresztője jó kérdés, egy de nehezen hiszem, hogy ne lenne, hiszen ha meghibásodik is le kell engedni valahogy az olajat.

2015. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Van rajta leeresztőcsavar, egy normális szervízben tudják is hol keressék.
2015. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Te is megtalálod a leeresztő és betöltő csavarokat.

A váltóban olat cserélni kötelező!!

Igaz a BMW ( és a többbiek ) úgy adja el az autóig, hogy Lifetime olajjal feltöltve, de ez rizsa. És mivel a gyártó ezt írja elő, ezért az összes márkaszerviz és pl a Bosch szervizek sem foglalkoznak vele.


Ha hosszútávon jó automatát szeretnél, akkor 50-60 000km-enként váltóolaj és váltószűrő csere.

Én mindig az ördögöt festem a falra, nálad már ildomos lenne most cserélni, azonnal. Majd rá pár hónap múlva megint.


Az automata váltóban nagyon finom fémpor keletkezik, amit az olaj lebegtet egy ideig ( illetve elviszi a váltókarterben lévő mágnescsapdához ) majd amikor a mágnes megtelik és az olaj sem tud többet lebegtetni, akkor elkezd kirakódni, itt ott..

Az első olajcsere mindenképp szükséges, szép fekete ratyi olaj fog lejönni belőle. A második azért lenne fontos, hogy ha kialakult valahol lerakódás, ahhoz azokat feloldja..


A váltó vezérlése egy precíziós megmunkálású olajjáratokat tartalmazó szeleptömbbel történik, amiben elektrohidraulikus váltószelek vannak. mivel ezek mozgatása elektromágneses úton történik, és a fémport vonzza a mágnes, gondolhatod hol fog először megállni a retek és mi fog legelőször letérdelni.


Ha nincs az olaj cserélve, akkor ~240 000km körül a szeleptömb feladja a harcot, ez alapáron 140-200 000Ft között van, típustól függően.

2015. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Húsz éve használok automata váltós kocsit, de még egyiknél sem kellett olajat cserélni.A gépkönyv azt írta eddigi négy autómnál, hogy élettartamos a váltóolaj, a mostaninál 160 ezer mérföldnél írja a cserét. ezen sincs leeresző csavar, azt mondta a szerelő, hogy la kell venni a váltó alját, és úgy lejön/kijön minden. ekkor lehet cserélni amit kell..aztán vissza, és feltölt. a nívópálcán néha meg kell nézni a színét..nekem most van 80 ezer mérföld benne, és olyan az olaj, mint újkorában.


jó, elismerem, nekem nem volt BMW-m, csak egyszer Volvó, a többi csak japán kocsi.


még soha nem volt hibája egyik váltójának sem.

Van olyan is, hogy egy vékony csővel szívják ki az olajat, és ugyanott töltik vissza a újat.


mindenesetre szagold meg a pálcán lévő váltóolajat, ha baromi égett szaga van, akkor bizony tanácsos cserélni. a lakókocsi vontatás az hosszútávon megviseli az olajat.


szóval van olyan, hogy élettartamos a váltóolaj, de annak feltételei a gépkönyvben benne vannak. csak azt senki nem olvassa el.

a mostani járgányom váltójában is kartak cserélni egy nem márkaszervízben, de szóltam, hogy ne, mert még nem kell. olvassák el a gépkönyvet...kiderült, ilyen autót még nem szervizeltek, nincs hozzá leírásuk.


ilyen is van.

2015. jún. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

20 éve használsz automatát, de hány km-t/mérföldet tettél beléjük és milyen automatába?


"csak egyszer Volvó, a többi csak japán kocsi."

A Volvokban Aisin váltók vannak, szerintem a legtöbb japánban szintén, ezeken tényleg nincs leeresztőcsavar. A váltódeklit kell levenni ( 14db csavar fogja ) és ott folyik le az olaj, majd a dekli alatt található a váltószűrő.

Hagyományos értelemben vett "leeresztőcsavar" tényleg nincs a legtöbb automata váltón, de ez nem gond, mivel a váltószűrő cseréjéhez úgy is le kell venni a váltódeklit így egy felesleges eszköz lenne csak a csavar.


A fentebb leírt fizikai okok miatt, amik a váltóolaj elszennyeződését okozzák nem létezhet élettartamos olaj...

2015. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

" nívópálcán néha meg kell nézni a színét..nekem most van 80 ezer mérföld benne, és olyan az olaj, mint újkorában. "


Lévén a váltóolaj nem motorolaj fél millió mérföld után is ugyan olyan lesz a színe, mint új korában - csak lesz benne rengeteg fémforgács és mikronos szennyeződés, ami szétcseszi a váltót...


Mennyit is mentél azokkal az automata kocsikkal? Volt olyan, amibe beletetted a 200,000 mérföldet?

2015. jún. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Le lesz cserélve az olaj.

Megpróbálok ott lenni ha lesz időm, hogy lássa milyen állapotú az olaj.

2015. jún. 30. 09:52
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Semmit nem fogsz látni az olajon, ez nem motorolaj, nem jut bele korom.
2015. jún. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!