Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gyártanak erősebb...

Miért nem gyártanak erősebb endúrókat?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy vannak ezek a versenyendúrók, és hogy max iyen 60 le körüli, míg egy utcai motor akár 200is lehet. tudom hogy az nehezebb stb, de legalább 100le-s endurókat miért nem gyártanak legalább? megértem hogy pályán nem kell, de néha az uton, vagy egy hosszabb földuton egyenesben, elkellhetne. Nem az, hogy 200al birjon menni, elég a 150 is mondjuk, de adig akkor nagyon erős legyen minden sebességbe hogy úton is birjon menni, és terepen sem ful le sehanyasban a sárban sem! szóval mi a véleményetek?

2015. jún. 27. 02:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nyugis van ember. Semmi jelentősége. Csak ha nem te lennél, akkor minek ez a nagy felháborodás?
2015. júl. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nem azon háborodtam fel hogy megkérdezted hogy én vagyok az vagy nem, hanem ahogy utánna írtál nekem. Most a nevem azt nem fogom ide kiírni, de ha már Ardai Dávid lennék akkor megmondanám vagy egy privit írtam volna.
2015. júl. 3. 01:36
 23/26 anonim ***** válasza:
Az itt kiírt kérdések fele fassssság, az ide járó emberek fele f... Mi van ha te is az vagy? Semmi. Nem vagy se a többséggel, se senkivel. Nyugi van bro. Egyszer akaszd ki a gázt egy 10 ló feletti gépen, és rájössz.
2015. júl. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
jójó akkor legyen igazad, Ardai Dávid vagyok csengerről! de csak meert te mondtad
2015. júl. 3. 02:05
 25/26 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes :Đ
2015. júl. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem hogy te vagy e Dávid, mert ismerős volt a kérdés nyelvezete, de aztán löktél egy privátot, ott meg megvolt a név :D


A kis Pegaso nem ment nyélgázon mert nem kellet, mivel nem mentünk 150-160 km/h-val, egyébként a Pegaso végsebessége 165 km/h. A Yamaha DT-t messze kipi*csázza, az a 33 paci nem 15 mint a DT-ben, különben ha maxra volna húzva a blokk akkor 41-43 lóerő körüli lenne de bőven elég így is. A túrán olyan 50-70 %-on kellett járatni, azért ne felejtsük el hogy 600-1000 köbcentis gépek között haladtam egy 125-ös kétütemű majdnem 24 éves motorral ami a mai napig modernek számít, függetlenül attól hogy már nem gyárjták (az olaszok korukat megelőzve építették fel a Pegaso-t, hogy a gyártás leállítása után 20-30 évvel is modenrn legyen és megállja a helyét).


Szerintem próbálj ki egy normális 60 lóerős endurót és meglátod hogy mi az a 60 lóerő rajta, nem gyorsaságin ülsz, hanem enduro-n, egy 30-40 lovas endurónak is ha odatekersz, mintha ágyuval gyomron lőnének. Kicsit még nőni kell és majd megérted a dolgokat.


Az az R1 amivel "állítólag" mentél, nem a Béres Szabikáé volt? :)

2015. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!