Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor NINCS a gyalogosnak...

Mikor NINCS a gyalogosnak elsőbbsége?

Figyelt kérdés
2015. jún. 27. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs zebra akkor nincs elsőbbsége a gyalogosnak, kivéve ha a jármű egy másik útra kanyarodik és a gyalogos azon az úton szeretne átkelni, amelyikre a jármű fordul, akkor elsőbbsége van a gyalogosnak. Nem tudom mennyire voltam érthető így éjjel fél 1kor :D Nézd meg ezt a képet: [link]
2015. jún. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
2015. jún. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A fő (házi)szabály, hogy a gyalogosnak mindig elsőbbsége van..akármit csinál, akárhol, akármikor...

..mert a gyalogos, ha olyanja van, leszarja, hogy ott nem szaba átmenni..átmegy, oszt jónapot...

namost megnézném azt a nagyarcot, aki szándékosan elcsapja, mert ott nincs a gyalogosnak elsőbbsége..


mindig az autós a vesztes..akárki is az..

na jó,..a gyalogos meg belehal, de kell az?

2015. jún. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Ja csak ha mondjuk úgy ütöd el, hogy megengedett sebességhatáron autózol, és a keresztsződés közepén vág át épp a gyalogos körülnézés nélkül (nem egy ilyet látni) vagy tiltott helyen, pl. átugrik a felüljaró szalagkorlátján (ilyen is van) és úgy ütöd el, akkor nem lesz belőle semmi bajod, mert vétlenként belekerültél egy közlekedési balesetbe. Nyilván itt nem az a kérdés, hogy mi lesz akkor ha nekimész, csak mert felidegesìt, hogy rossz helyen megy át, pedig meg tudnál állni. Nem véletlenül lettek ezek a szabályok így létrehozva és érvényesítve. Gondolkozni kéne mielőtt befo*sátok a sok marhaságot ide. Nincs semmilyen háziszabaly bullshit. KRESZ szabályok vannak, kérdéses helyzetben az a mérvadó és pont.
2015. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Az meg hogy meghal -e vagy nem az egymillió tényezőtől függ, ezt se lehet így kijelenteni.
2015. jún. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Lízing... Kocsira nem telik, de azért nagyképűsködünk. Én is megerősítem, a többieknek van igaza.

Attól, hogy kilép eléd egy gyalogos, még nincs elsőbbsége, de épeszű ember megáll, és nem üti el. Ha biciklis áll a zebra előtt, akkor nincs elsőbbsége, kivéve, ha nem ül a biciklin.

2015. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

A 66%-os IQ bajnokot anyósülésre nem szabadna engedni, de emberek közé sem.


Kérdező, jogsival érdeklődsz, vagy kíváncsiságból?

A KRESZ elég jó kis olvasmány, ezt is leírja.

Egyszerűbb azt megmondani, mikor van elsőbbsége. Általában nincs.

Elsőbbsége van a zebrán, illetve az zebra közelében, ha feltételezhető, hogy nem újságot olvas, trécsel stb., hanem közlekedik szegény.

Nem írja a kresz, de értelemszerűen a lámpás kereszteződésben ott ragadt gyalogosnak a tilos jelzés ellenére is elsőbbsége van. Nem elütni nem szabad, hanem akadályozni sem a továbbhaladásnak.

Szegény mamámnak, Pesten a Váci út kb. 6 lámpaváltás lett volna. Sokan vannak így.

Ha kanyarodsz, akkor is elsőbbsége van annak a gyalogosnak, akinek az útját keresztezed (arra az útra kanyarodsz, amelyiken átmenne).

E tekintettben a kanyarodó fűút esetében is elsőbbsége van. Ilyen helyen a járművek tekintetében olyan, mintha egyenesen haladnál, de a gyalogosnak nem kell tudnia a főútra vonatkozó szabályt, így a KRESZ itt is elsőbbségadást ír elő.

Az elsőbbségi szabályokat sokan tévesen értelmezik. A gyalogosnak a járművekkel szemben nincs elsőbbsége általában, de ha már az úttesten van, akkor úgy kell elhaladni, hogy ne veszélyeztesse, ne tévessze meg, stb. Kvázi, mintha zebra is lenne ott.

Ha nem kell miatta satuzni, kormányt elrántani, akkor szabályosan lépett le. Én, az autós, sem mindig vagyok tisztában centire a féktávommal, s te sem.

Egy gyalogos még kevésbé fogja tudni.

Ha ott totyorog az út szélén, veszélyesebb, mintha határozottan lelép az útra. Ha nem csikorgó fékekkel kell megállnod, akkor szabályos a gyalogos.

2015. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért LENNE a gyalogosnak elsőbbsége?
2015. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,hasznos volt :)
2015. jún. 28. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!